Sözcü Plus Giriş

 

"DAVUTOĞLU'NUN GİDİŞ ŞİFRELERİNİ BULDUK. 5 TEMEL ŞİFRE VAR"Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevi bırakmasına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: "Davutoğlu hangi gerekçe ile gitti? Davutoğlu'nun gidiş şifrelerini bulduk. 5 temel şifre var. Davutoğlu çıktı dedi ki; Artık Türkiye'de şeffaflık getireceğiz. Siyasi ahlaka kanunu getireceğiz. Bütün siyasiler mal beyanında bulunacak. Sarayda bulunan zat bunun üzerine, "mal bildirimi il ve ilçe düzeyine indirirseniz bu görevi üstlenecek kişiyi bulamazsanız" diyor Erdoğan. Yolsuzluğu, ahlaksızlığı bu kadar açıkça itiraf eden başka hiçbir söz yok. Helal para kazanırsa mal varlığından kim utanır? "İl ve ilçe başkanı bulamazsanız" diyor. "Hep beraber götürüyoruz" diyor. Davutoğlu'nun direnmesi lazım.

250 BİN DOLARI NE YAPTIN?Üçüncü şifre, düşünceyi açıklama özgürlüğü. Dördüncüsü, Davutoğlu aldığı hediyeleri, devletin envanterine kaydetti. Erdoğan, sen misin devletin arşivine kaydeden. Yav diyor ben, “Başbakan olarak gittim. 250 bin dolar parayı Kaddafi'nin elinden aldım. Ben onu bir yere kaydetmedim. Şimdi sen bunu kaydediyorsun. Yarın Kılıçdaroğlu bana sormayacak mı? Bu parayı nereye harcadın diye? 250 bin doları aldı nereye harcadı açıklamadı. Bir daha soruyorum. Kaddafi'den aldığın 250 bin doları, ne yaptın? Çık açıkla.

RIZA SARRAF EMİNE HANIMIN KURDUĞU VAKIFA 7 TRİLYON PARA BAĞIŞLAMIŞ KAYITLARDA GÖRÜNMÜYOREşinin kurduğu Emine hanımın kurduğu bir vakıf var. TOGEMDER galiba yanlış hatırlamıyorsam. Rıza Sarraf, ABD'de hayırsever birisiyim diye dilekçe sundu. Eski para ile vakıfa, 7 trilyon para bağışlamış. Vakıfın kayıtlarında bu para görünmüyor. Nerede bu para? 5. şifre örtülü ödenek. Davutoğlu, örtülü ödeneğin başındakini aldı. Eski bir öğrencisini göreve getirdi. Bunun üzerine, "Sen karşımda namus timsali gibi dikilemezsin. Seni görevden alıyorum" dedi. Böyle olunca Türkiye'nin itibarı sıfırlanıyor."

"PYD'Yİ SAVUNAN UÇAKLAR NEREDEN KALKIYOR. İNCİRLİK'TEN. KİM İZİN VERİYOR? SEN"Kılıçdaroğlu, "ABD askerlerinin PYD armalı üniformalarına tepki gösteriliyor. Onun daha ötesine git sen. PYD'yi savunan uçaklar nereden kalkıyor. İncirlik'ten. Kim izin veriyor? Sen. Adama bu ikiyüzlülük nedir diye sormazlar mı? Böyle olunca kim takar bunları" dedi.

"ALMANYA'DA BÜTÜN SİYASİ PARTİLER DİYOR Kİ, BU HÜKÜMETİ TANIMIYORUZ"Kılıçdaroğlu, "Almanya'da sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili bir tasarı geldi. Bunun görüşülmemesi lazım. Almanya'da bütün siyasi partiler diyor ki, bu hükümeti tanımıyoruz. Sizin ağırlığınız bile yok biz bunu geçireceğiz. Türkiye'nin hangi noktaya geldiğinin ispatı" dedi.

"DÜNYA İNSANİ ZİRVESİ BİLDİRİSİNE TÜRKİYE İMZA ATMADI"Türkiye'de yapılan Dünya İnsani Zirvesi'ne değinen Kılıçdaroğlu, "Bütün ülkeler bildiriye imza attı. Ama sen imza atmayacaksın. Türkiye'nin geldiği nokta bu" dedi.

"RIZA SARRAF DAVASINI BAROYA KAYITLI BİR ARKADAŞIMIZ, YAKINDAN İZLEYECEK"Kılıçdaroğlu, "Bu günlerde Rıza Sarraf davası görüşülecek. Orada baroya kayıtlı bir arkadaşımız, şu anda yolda. Davayı yakından izleyecek. 17-25 Aralık depremini yaşadık" dedi.

"YARGIYA SAYGI DUYMAYANA HANGİ GEREKÇEYLE SAYGI DUYUYORSUN. SİZ ONUN ÇANTASI OLUYORSUNUZ"(Yüksek Yargı mensuplarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gezilerine katılması) konusuna ilişkin Kılıçdaroğlu, "Niye gidiyorsunuz? Devlet protokülüymüş. Sizin devlet protokolünden haberiniz bile yok. Sizin ne işiniz var orada? Yargıya saygı duymayan bir adama hangi gerekçeyle saygı duyuyorsun. Tarafsız olmayan birisinin gezilerine hangi gerekçeyle gidip övgüler düzeceksiniz? Namus kavramı hadi onun için değerli değil. Sizin için de değerli değil? Siz de mi namusu ve şerefi alıp bir tarafa atıyorsunuz? Sıkılmadan 'Bizi davet ettiler, biz de gittik' diyorlar. Ben de sizi İzmir'deki toplantımıza davet ediyorum. Kendi meşruiyetini, kendi söylemlerine meşruiyet kazandırmak için bunları yanında çanta gibi taşıyor. Siz de onun çantası oluyorsunuz. Kırşehir'deki toplantıda terini siliyor. Ne işin var senin orada? 'Bizi eleştirenleri mahkemeye vereceğim' diyor. Vermezsen namertsin kardeşim, vermezsen namertsin. Bağımsız yargı olmalı. Birilerinin çömezi olan yargıya güvenmeyiz. Bu tür insanlar yargıda olmamalı. Temsil edemezler. Gitsinler kaçak sarayda bir sürü oda var etek öpsünler. Ama cüppelerini çıkarsınlar" diye konuştu.

 

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more