Kılıçdaroğlu’na TÜRGEV cezası

TÜRGEV için "Rüşvet toplama merkezi" diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 10 bin lira tazminata mahkum oldu. TÜRGEV, aynı sözler nedeniyle Kılıçdaroğlu hakkında daha önce de 2 ayrı dava açmış ve bu davalar reddedilmişti.

Kılıçdaroğlu’na TÜRGEV cezası

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2014 yılında yaptığı 2 ayrı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yöneticisi bulunduğu TÜRGEV için, ”Rüşvetin merkezi ve devletten ihale alanların rüşvet verdiği yer” demişti. TÜRGEV bu sözler üzerine 100 bin liralık dava açtı.

DAHA ÖNCE REDDEDİLMİŞTİ

İstanbul 9. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmada, TÜRGEV'in avukatı, vakfın siyasi bir figür olmadığını, iddiaların da gerçeğe aykırı olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik ise, “TÜRGEV rüşvetin merkezi” ifadesinin doğruluğunun 17-25 Aralık yolsuzluk dosyası ve ‘Sevda Tepesi' olarak bilinen Üsküdar'daki taşınmaza ait tapu kaydının incelenmesi ile anlaşılacağını söyledi. Ancak mahkeme davayı sonuçlandırarak, Kılıçdaroğlu’nu 10 bin lira tazminata mahkum etti. İstanbul 4. Asliye Hukuk Mahkemesi, daha önce aynı sözler nedeniyle TÜRGEV'in Kılıçdaroğlu hakkında açtığı tazminat davasını reddetmişti. Ankara 19. Asliye Hukuk Mahkemesi de yine aynı sözler için açılan davayı, 17-25 Aralık ve Sevda Tepesi dosyalarını inceledikten sonra reddetmişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...