Sözcü Plus Giriş

Kılıçdaroğlu’ndan Yıldırım’a üç önemli uyarı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Başbakan Binali Yıldırım ile Çankaya Köşkü’nde bir araya geldi. Bir saat süren görüşmede Kılıçdaroğlu'nun gündeminde üç önemli başlık yer aldı.

Başak KAYA
Güncellenme: 12:48, 19/07/2016
Kılıçdaroğlu’ndan Yıldırım’a üç önemli uyarı

Kılıçdaroğlu, darbeyle mücadele için daha fazla demokrasi gerektiğini belirterek, provakasyonların önlenmesi ve Mehmetçiğe linç eden ve sosyal medyaya da yansıyan görüntülerin sorumlularının da cezalandırılmasını istedi.

Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu Meclis'te kurulması planlanan darbe araştırma komisyonunda tüm partilerin uzlaşı anlayışı içinde eşit katılımla temsil edilmesi gerektiğini iletti. Bu komisyonun darbeyle mücadele etme konusunda yol haritasının belirlenmesinde etkin olmasını istedi.

“SÜRATLE NORMALLEŞMELİYİZ”

Görüşme sonrasında iki lider kameraların karşısına geçti. Kılıçdaroğlu, “Hukuk devleti olduğumuzu asla unutmamalıyız…Toplumdaki gerginliği el birliğiyle gidermek bizim görevimiz. Ciddi bir travma yaşadı toplum. Süratle normalleşmemiz ve kendi alanlarımıza dönmemiz gerekiyor” dedi.

Yıldırım ise, “Siyasi irade galip gelmiştir, demokrasi kazanmıştır. İşin başından beri kendisinin ana muhalefet partisi olarak gösterdiği basiret, birlik, beraberlik konusundaki desteğinden dolayı teşekkür ediyorum…Bundan sonra daha dikkatli olmamız gerekiyor. Bu işler halledilirken durumdan vazife çıkaran provokatörler her zaman mümkündür. Bunlara fırsat vermememiz gerekiyor. Bir yanlış başka bir yanlışla düzeltilemez. Hukuk çerçevesinde kalarak işler yoluna konulacak” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi:12:45,