Kılıçdaroğlu’nun avukatından Erdoğan açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki “hakaret” polemiği büyüyor.

Kılıçdaroğlu’nun avukatından Erdoğan açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “kazandığım tazminatlar artarak devam ediyor” sözlerine Kılıçdaroğlu'nun Avukatı Celal Çelik'ten yalanlama geldi.

Başak KAYA / ANKARA

SÖZCÜ'ye açıklamada bulunan Çelik, son üç yıldır Kılıçdaroğlu'nun davalarını kendisinin yürüttüğünü belirtti ve “Benim baktığım süreçte nihai olarak kaybettiğim bir dosya bile yok” dedi. Çelik şöyle devam etti:

”Yerel mahkemede çoğunlukla davalar reddedildi, lehimize sonuçlandı. Aleyhimize çıkan yerel mahkeme kararlarının da bir tanesi hariç, lehimize Yargıtay tarafından bozuldu. Biri de karar aşamasında.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açtığı tüm davalarda, dava konusu olan tüm sözlerin doğru olduğunu ispatlayabileceğimizi söyledik. Ancak karşı taraf ispat hakkının kullanılmasına izin vermedi. “Baş hırsız”, “baş çalan”, “vatan haini” sözleri nedeniyle açılan davalar 1 milyon TL'lik, 50 bin TL'lik davalardı. Bu davalar lehimize sonuçlandı. Hodri meydan dedik. Bilirkişi atansın ses kayıtları incelensin dedik. Ancak karşı taraf ispat hakkının kullanılmasına rıza göstermedi. Doğruluktan uzak ithamlar bunlar, avukatları doğru bilgilendirmiyor anlaşılan.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...