Kılıçtaroğlu yazan çelenk kriz yarattı

Sivas'ın Divriği İlçesi'nde toprağa verilen şehit Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan'ın cenazesinde çelenk krizi yaşandı.

Kılıçtaroğlu yazan çelenk kriz yarattı

Törene katılan bazı CHP’liler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adına cenazeye gönderilen çelengin boyutunun küçük olmasına ve soyadının “Kılıçtaroğlu” şeklinde yazılmasına tepki gösterdi.

Foto: DHA Kılıçdaroğlu’nun adının yanlış yazıldığı ve eksik malzeme ile hazırlanan çelenk tepki çekti.

Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki operasyonda PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan’ın cenazesi, memleketi Sivas’ın Divriği ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Yaralı komutanını kurtarmak isterken şehit düşen kahraman şehidin cenazesinde üzerinde Kemal “Kılıçtaroğlu” yazan  ve diğerlerinden küçük hazırlanan çelenk  kriz yarattı.

CHP’LİLERDEN SERT TEPKİ

Cenaze törenine gönderilen çok sayıda çelengin arasında sırıtan çelenk CHP’lilerden tepki aldı. Devlet yöneticilerinin ve kurumların gönderdiği çelenklerin yanında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adına gönderilen ve soyadı ‘Kılıçtaroğlu’ yazılan küçük çelenge bazı vatandaşlar, gerekli hassasiyetin gösterilmediği gerekçesi ile tepki gösterdi.

“ÇİÇEKÇİNİN DİKKATSİZLİĞİ”
CHP Merkez İlçe Başkanı Adil Biçer, çelengin Genel Merkezin bütün illerde anlaşmalı çiçekçiler vasıtası ile gönderildiğini, dikkatsizliğin çiçekçiden kaynaklandığını söyledi.

ÇİÇEKÇİNİN SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ

Sur’da şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan’ın Divriği İlçesindeki cenaze töreni için gönderilen CHP çelenginin tepki çekmesinin ardından parti yönetimi harekete geçti. Genel Merkez, yapılan bu hata nedeniyle ülke genelinde hizmet aldığı çiçekçi ile sözleşmesini feshetti.
CHP Merkez İlçe Başkanı Adil Biçer, hassas bir konuda gerekin özenin gösterilmemesi nedeni ile durumu öncelikle il yönetimine ilettiklerini, il yönetiminin de genel merkeze bildirdiğini belirterek, “Çiçek hizmetleri Ankara’daki anlaşmalı çiçekçi tarafından yapılıyor. Onlar ildeki çiçekçiye bildirmiş. O ilçe uzak olduğu için kendi çelenk göndermek yerine, ilçedeki çiçekçiyle anlaşmış. Oradaki tek çiçekçi de elindeki malzeme yetersizliğinden böyle bir çelenk hazırlamış. Gereken yapıldı” dedi.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...