Kilis`teki patlamada yaralanan Didem gözünden ameliyat edildi

Kilis`teki patlamada yaralanan Didem gözünden ameliyat edildi

Kilis`teki patlamada yaralanan Didem gözünden ameliyat edildi

Mücahit YOLCU KAHRAMANMARAŞ, (DHA) – SURİYE`den atılan Katyuşa roketinin düştüğü Kilis`te yaralanan 17 yaşındaki Didem Kekil, memleketi Kahramanmaraş`ta sol gözünden ameliyat edildi.
Suriye`den geçen Cumartesi günü ateşlenen Katyuşa roketinin düştüğü Kilis`in Karaali Mahallesi`ndeyken yaralanan lise öğrencisi Didem Kekil, memleketi Kahramanmaraş`a getirildi. Sol gözünden ameliyat edilen Didem Kekil, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay tarafından Mehmet Akif Mahallesi`ndeki evinde ziyaret edildi. Belediyede çalışan Didem`in babası Ahmet Kekil ile görüşerek geçmiş olsun dileklerini ileten Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, aileye her türlü desteği vereceklerini belirtti. Okay, "Şu anda kızımızın tedavisi gayet güzel şekilde devam ediyor. Ameliyatı gayet başarılı geçmiş. Biz de belediye personelimizin yanındayız. Doktorlarla birlikte ilgileniyoruz. Yapabileceğimiz ne varsa bir an önce sağlığına kavuşması için elimizden geleni yapacağız" dedi.
Ahmet Kekil ise kızının arkadaşlarının yanında misafirlikte bulunduğu sırada roketin düşmesi sonucu yaralandığını ifade ederek, "Kızım 10-15 günlüğüne arkadaşlarının yanına misafirliğine gitmişti. Böyle bir şey geldi başımıza. Kızımın durumu şuan çok iyi. Ameliyatı başarılı geçti. Başkanımız da sağ olsun olaydan bu yana ilgileniyor, teşekkür ediyorum" diye konuştu.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...