Sözcü Plus Giriş

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev Türkiye’de rahatsızlandı

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, BM zirvesine katılmak için aktarmalı geldiği İstanbul'da rahatsızlandı. Atambayev'in, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bir otelde 4 saat dinlendiği ve doktor kontrolünden geçtiği öğrenildi. New York'a uçuşunu iptal eden Atambayev'in yerine, Dışişleri Bakanı Erlan Abdıldayev'in BM Genel Kurulu'nun 71'inci oturumuna katılacağı ve Kırgız heyetine başkanlık edeceği bildirildi. Atambayev'in özel uçakla Ege bölgesine gittiği tedavisine burada bir hastanede devam edeceği öğrenildi.

10:29 -
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev Türkiye’de rahatsızlandı

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’ten dün akşama doğru özel uçağı ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelen 60 yaşındaki Atambayev, uçağının inişi sırasında göğüs ağrısı şikayetinde bulundu. Bir süre Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde dinlenen Atambayev daha sonra TAV Airport Hotel’e gitti. Atambayev’in uçaktan konsolosluk yetkililerinden yardım alarak indiği öğrenildi.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

BM ZİRVESİ KATILIMI İPTAL EDİLDİ

İstanbul’dan Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferiyle New York’a uçuşunu iptal eden Atambayev’in yerine, Dışişleri Bakanı Erlan Abdıldayev’in BM Genel Kurulu’nun 71’inci oturumuna katılacağı ve Kırgız heyetine başkanlık edeceği kaydedildi.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

İLGİLİ HABERÇavuşoğlu'ndan ABD'ye çağrı Kırgızistan'a uyarıÇavuşoğlu’ndan ABD’ye çağrı Kırgızistan’a uyarı

TÜRKİYE’DE TEDAVİ OLACAK

Atambayev’in, detaylı bir tıbbi muayeneden geçeceği ve bir süre doktor gözetiminde olacağı bildirildi. Bu nedenle dün gece otelden çıkarılarak Devlet Hava Meydanları (DHMİ) ambulansına bindirilen Atambayev özel uçakla Ege bölgesine gittiği öğrenildi.

İLGİLİ HABERKırgızistan Cumhurbaşkanı: Çavuşoğlu'nun iddiaları absürtKırgızistan Cumhurbaşkanı: Çavuşoğlu’nun iddiaları absürt

(DHA)

Son güncelleme: 12:11 20.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more