Sözcü Plus Giriş

Hatay’dan atılan füzelerle PYD vuruldu

Hatay Kırıkhan'da konuşlandırılan hava savunma sistemlerinden atılan füzelerle PYD hedefleri vuruldu.

Güncellenme: 11:12, 19/02/2016
Hatay’dan atılan füzelerle PYD vuruldu

Kırıkhan’daki Çamsarı, Aygırgölü ve Kürtnasır Köyleri arasındaki tepede konuşlu Stinger ve I-Hawk füzelerinden oluşan hava savunma sistemlerinden dün saat 22.00 sıralarında Suriye’nin Afrin kenti ve civarındaki PYD noktalarına füze atıldı. 4-5 füze atışı yapılırken, füzeler gecenin karanlığında ilçedeki yerleşim yerlerinden de izlendi.Aynı noktadan bugün sabahın erken saatlerinde de yine füze atışı yapılarak PYD hedeflerinin vurulduğu kaydedildi.

FOTO:DHA – Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal o bataryayı ziyaret etmişti.

ORGENERAL ABİDİN ÜNAL, O BATARYAYI ZİYARET ETMİŞTİ

HAVA Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Abidin Ünal, 10 Şubat tarihinde Hatay Ziyaretdağı’nda konuşlu HAWK Bataryasını ziyaret etmişti. Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Abidin Ünal beraberinde Hava Savunma Komutanı Hava Korgeneral Nihat Kökmen ile 10 Şubat 2016 tarihinde Hatay Ziyaret Dağı’ndaki 21’inci HAWK Batarya Komutanlığı ve Keltepe’deki 208 Numaralı Taşınabilir Hava Radar Kıta Komutanlığı’nı ziyaret edip intikalde bulunan HAWK Sisteminde incelemelerde bulunup görev ve faaliyetler hakkında bilgi almıştı.

Öte yandan Kilis’ten dün Suriye’deki PYD/YPG hedeflerine yapılan obüs atışları bölgedeki vatandaşlar tarafından görüntülendi. İşte Sözcü WhatsApp hattına gelen görüntüler…


Yayınlanma Tarihi:09:46,