Sözcü Plus Giriş

Kırıkkale`de CHP`den şehitlere saygı yürüyüşü

Kırıkkale`de CHP`den şehitlere saygı yürüyüşü

Güncellenme: 17:30, 23/02/2016
Kırıkkale`de CHP`den şehitlere saygı yürüyüşü

Erhan GÖĞEM KIRIKKALE, (DHA)- CHP Kırıkkale İl Başkanlığı tarafından `Şehitlere Saygı Yürüyüşü` düzenlendi. Yürüyüş öncesi İl Başkanılğı`nda toplanan partililere hitaben konuşan CHP İl Başkanı Ahmet Önal, AK Parti hükümetinin kısa zamanda istifa etmesini istedi.
CHP İl Başkanı Ahmet Önal, ülkenin birçok noktasında, son olarak da Ankara`da hayatını kaybeden tüm şehitlere Allah`tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilediği basın açıklamasında, "Bugün ülkemizin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe, bununla birlikte akılcı bir yönetime ihtiyacı olduğunu da görüyoruz. Artık ülkemizin geldiği noktada AKP iktidarı ülkemizi yönetemez hale gelmiştir. Cumhuriyet tarihi boyunca bu kadar basiretsiz, bu kadar acz içinde olan bir başka iktidar dönemi olmamıştır. 2002 yılında iktidar olan AKP, terörün olmadığı, şiddetin sıfır noktasında olduğu bir dönemde iktidar oldu, ama gelin görün ki bugün, tıpkı 12 Eylül öncesi günleri aratırcasına her gün, bazen her saat acaba ülkenin hangi bölgesinde, nasıl bir olayla karşı karşıya kalacağımızın ızdırabı içindeyiz, gözlerimiz televizyonlarda, `inşallah bugün bir şehit haberiyle, ya da ülkemizin herhangi bir yerinde patlama olayıyla karşılaşmayız` diye dua eder noktaya geldik" dedi.
İl Başkanı Önal, Suruç, Ankara Garı ve Sultanahmet Meydanı`ndaki patlamaların 147 insanın hayatına mal olduğunu belirttiği açıklamasında, "Ankara`daki patlama 28 yurttaşımız hayatını kaybetti, yüzlerce yaralı var, bir çoğunun sağlık durumu son derece ağır. Böyle bir zamanda hükümet ne yapar Allah aşkına? Bir ülkenin hükümetinin istihbarat örgütleri ne işe yarar. Ülkemizin her yerinden şehit haberleri gelmekte, şu an ülkemiz dünyanın en güvensiz ülkeleri arasında. Dünyanın birçok ülkesinde en ufak güvenlik problemi, can kaybı olduğunda iktidar olanlar gereğini yapar, istifa ederler. Peki AKP hükümeti ne yapıyor? Onlarla değil, yüzlerle ifade edilen can kayıpları oluyor, ama hiç tınmıyorlar. Her seferinde rutin açıklamalar yaparak, olayı doğal akışı içinde unutturmaya terk ediyorlar ya da o olaylardan siyaseten nemalanmaya çalışıyorlar. Her gün yeni bir şehit haberi alıyoruz. Tüm bu yaşananlar yüreğimizi dağlıyor. Ülkemizin istihbaratı acilen sorgulanmalı, sorumlular derhal istifa etmelidir" dedi.
DHA