Sözcü Plus Giriş

Kocaeli Müftülüğü’nün sayfasında tartışma yaratacak yorumlar!

Kocaeli Müftülüğü'nün internet sayfasında yayınlanan hadisler büyük tartışma yarattı.

Güncellenme: 20:03, 23/01/2016
Kocaeli Müftülüğü’nün sayfasında tartışma yaratacak yorumlar!

Müftülüğün internet sitesinde ‘dinini değiştirenin boynunu vurun', ‘zina yapan cariyeleri sopalayın,' gibi çok tartışılacak yorumlara yer verildi.

Sitenin “kütübü sitte” bölümünde, çeşitli kişilerden aktarılmış hadislere yer verildi. Sitede din değiştirenler için önemli bir uyarıda bulunularak, “Zeyd İbnu Eslem anlatıyor: ‘Resûlullah buyurdular ki: Dinini değiştirenin boynunu vurun” ifadesine yer verildi.

Milliyet’in haberine göre, sitede dinden çıkma cezasının sadece İslam'dan başka dine geçenler için geçerli olduğu vurgulandı.

“EY YAHUDİ” DİYENE 20 SOPA VURUN

Sitede, “Yahudi” hitabını kullananlara verilecek cezalarla ilgili aktarmalara da yer verilerek, “İbnu Abbas anlatıyor: “Resûlullah buyurdular ki, bir insan diğer bir insana, ‘Ey Yahudi' diye hitab edecek olursa ona 20 sopa vurun” denildi.

Sitede cariyelerle ilgili de bir kıssaya yer verilerek, “Cariye zina ederse sopalayın, yine zina yaparsa yine sopalayın, yine zina yaparsa yine sopalayın, yine zina yaparsa yine sopalayın, sonra onu, (bu halini belirterek) bir örgü (ip) bedeliyle de olsa satın” denildi.

Sitede içki içmenin “ağır cezası” da şöyle anlatıldı:
“İbnu Ömer anlatıyor: Resûlullah buyurdular ki: Kim ısrarla içki içerse dördüncü sefere kadar kamçılayın, sonra devam ederse öldürün.”