Sözcü Plus Giriş

Kocasakal Genel Başkan adayı mı?

İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal yeniden yapılacak baro seçimlerinde, aday olmama kararı aldı. Kocasakal siyasete ağırlık verecek.

Başak KAYA
19:56 -
Kocasakal Genel Başkan adayı mı?

Ankara kulislerinde, Ekim 2015'de CHP'ye üye olan Kocasakal'ın, CHP Genel Başkanlığı için mücadeleye başlayacağı konuşuluyor. Kocasakal, CHP’de iktidar sorunu olduğunu ve partinin iktidar iddiası bulunmadığını söylemiş ve partide aktif görev için sinyal vermişti.

İLGİLİ HABERCHP, o günü ve Erdoğan'ı tartıştı...CHP, o günü ve Erdoğan’ı tartıştı…

Parti kurmayları Kocasakal'ın milletvekilliği için önündeki tek alternatifin ‘ön seçim' olduğu görüşünde. Ancak bunun için de genel seçim gerekiyor. Genel Başkan adayı olabilmek için ise tüzük gereği önemli oranda delege desteği alma gereği dile getiriliyor. CHP’de yakın bir zamanda ise kurultay beklenmiyor.

 

İLGİLİ HABERCHP'den sert 'Lozan' tepkisiCHP’den sert ‘Lozan’ tepkisi

Kocasakal ise SÖZCÜ’nün ‘Genel Başkan adayı mısınız?' sorusuna net bir cevap vermedi ve “Açıklamalarımın tamamını incelediğinizde görüşüm ve duruşum gayet açık” dedi. Mevcut CHP yönetimi, milletvekilleri ve belediye başkanları ise şu anda bir genel başkan değişiminden yana tutum sergilemiyor.

Son güncelleme: 20:14 29.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more