Sözcü Plus Giriş

Konsoloslardan teröre lanet yürüyüşü

İstanbul’da bulunan yabancı konsoloslar, terörü lanetlemek için Beyoğlu’nda yürüdü.

Güncellenme: 17:19, 22/03/2016
Konsoloslardan teröre lanet yürüyüşü

Yürüyüşe katılan 19 farklı ülkenin konsolosu, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan başkanlığında önce İstiklal Caddesi'nde geçtiğimiz Cumartesi günü canlı bomba saldırısının meydana geldiği alana karanfiller bıraktı. Daha sonra grup, İstiklal Caddesi'nde yürüyerek Belçika Başkonsolosluğu önüne geldi. İstanbul polisi yürüyüş güzergahı boyunca geniş güvenlik önlemleri aldı.

Foto: DHA -Beyoğlu’nda konsoloslar teröre karşı yürüdü

Burada bir konuşma yapan Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Cumartesi sabahı İstiklal Caddesi'nde terör üzerinde çok büyük bir saldırıya uğradık. O günde dedik ki bu saldırı insanlığı yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırının ayırımı yok. Türk-Kürt demende, Alevi-Sünni demeden bütün insanlığa yapılıyor. Bugün ise bir başka haber daha bu kez Avrupa'nın kalbinden Brüksel'den geldi. Aynı terör örgütleri bu sefer Avrupa'nın merkezini tehdit etmeye başladı. Demek tüm bu saldırlar insanlığa yapılmış saldırılardır.” dedi.

Belçika’nın İstanbul Başkonsolosu Henri Vantieghem ise, bugünkü yürüyüşün terörü kınama ve teröre karşı olma adına çok anlamı olduğunu belirtti. Vantieghem, gerek İstiklal Caddesi'nde ve gerekse Brüksel'de yaşanan terör saldırılarını kınadıklarını söyledi.

ABD İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter de, “Geçen olaylar son olsun. Hepimizin başı sağ olsun. Teröre karşı beraber devam edeceğiz. Davam de etmeliyiz. İnşallah son olsun.” dedi.

Yayınlanma Tarihi:17:17,