Sözcü Plus Giriş

Köprüden uçan otomobilin sürücüsünü emniyet kemeri kurtardı

Köprüden uçan otomobilin sürücüsünü emniyet kemeri kurtardı

Güncellenme: 15:53, 23/02/2016
Köprüden uçan otomobilin sürücüsünü emniyet kemeri kurtardı

Cem ULUCAN AYDIN, (DHA) – AYDIN`ın Karacasu İlçesi`nde, 30 metre yükseklikteki köprüden aşağı düşen otomobilin sürücü Süleyman Göbekli`nin hayatını emniyet kemeri kurtardı. Göbekli, kazayı hafif yaralı olarak atlattı.
Kaza, Nazilli- Karacasu arasındaki Dandalas Çayı Köprüsü`nde bugün saat 12.30 sıralarında meydana geldi. Kızılcabölük Mahallesi`ne gitmek için 09 BY 126 plakalı otomobiliyle Nazilli`den yola çıkan Süleyman Göbekli, yeni açılan Karacasu yolundaki köprüye geldiği sırada bir anlık uyuklaması sonucu aracın kontrolünü yitirdi. Savrulan otomobil yaklaşık 30 metre yükseklikteki köprüden Dandalas Çayı`na düştü. Göbekli, otomobilden kendi imkanları ile kurtulup, yola çıkarak yardım istedi.
Yoldan geçen araç sürücülerinin haber vermesi üzerine gelen 112 acil servis ambulansı ile Nazilli Devlet Hastanesi`ne kaldırılan Göbekli, tedaviye alındı. Mucize eseri kazadan hafif yaralı olarak kurtulan sürücü Göbekli`yi, emniyet kemerinin takılı olmasının kurtardığı bildirildi. Göbekli`nin polise verdiği ifadesinde, kazanın direksiyon başında bir an uyuklaması sonucu meydana geldiğini söyledi. Kaza yapan aracın da fazla hasar görmediği dikkat çekti.
DHA