Sözcü Plus Giriş

Teksas değil Göynük

Can cekişen turizmi ayakta tutmak için girişimciler yeni yöntemler arıyor. Antalya'nın turizm merkezi Göynük'teki bir at çiftliği içerisinde oluşturulan kovboy kasabası, turistlerin çekmek için uğraş veriyor. Girişimcinin bu hamlesi yoğun ilgi görüyor.

Güncellenme: 11:50, 26/06/2016
Teksas değil Göynük

Adeta Western filmlerindeki Teksas’a çevrilen mekanda ziyaretçileri, kovboy, Kızılderili ve Dalton Kardeşler kostümü giyen personel karşılıyor. Bir Teksas kasabası görünümündeki Cowboy City’de misafirler ata biniyor, animatörlerin gerçekleştirdiği şovlarda oynuyor.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Kimi zaman banka soyan ziyaretçiler, kimi zaman kanun adamı olarak yakaladıkları suçluları demir parmaklıkların arkasına atıyor. Konuklar, düzenlenen kovboy gecelerinde atış poligonunda atış yapma şansı da bulabiliyor.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Cowboy City’nin işletmecisi İsa Uçar, her yaşa uygun hizmet verdiklerini belirterek, “Buraya gelenler paintball oynayıp kovboy kıyafetleriyle ata biniyor, mini hayvanat bahçesini gezme şansını elde ediyor. Çocuklar ise mini kulüpte çocuk atları, midilli atlarına binebiliyor. Yetişkinler için sezonluk biniş kursları veriliyor. Günübirlik ve saatlik at binişleri gerçekleştiriliyor” dedi.

GİRİŞLER ÜCRETSİZ

Cowboy City’ye gelen turistlerin, kovboy kasabası havasını hissettiklerini anlatan Uçar, “Akşamları da çeşitli aktivitelerimiz oluyor. Barbekü partisi yapıyoruz. Kısaca, buraya gelen herkes, gerçek bir kovboy kasabasını western ruhunu hissediyor. Bu kasabayı oluştururken, turizme farklı bir hizmet sunalım istedik” dedi.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Kasabaya giriş ise ücretsiz. At binişleri ise dakikaya göre ücretlendiriliyor.
(İbrahim Laleli-DHA)

Yayınlanma Tarihi:11:22,