KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınava giriş belgeleri yayımlandı, sınav yerleri belli oldu!

4 Aralık 2016 Pazar günü yapılacak KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınavı için sınav yerleri açıklandı ve DHBT sınava giriş beleleri yayımlandı.

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınava giriş belgeleri yayımlandı, sınav yerleri belli oldu!

KPSS DHBT yani Din Hizmetleri Alan Bilgisi için beklenen açıklama geldi ve ÖSYM, sınava giriş belgelerini adaylarına erişimine açarak sınav yerlerini açıkladı. ÖSYM’nin açıklamasına göre 4 Aralık’ta yapılacak olan 2016 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınavı için adayla sınava giriş belgelerini ÖSYM’nin AİS yani Aday İşlemleri Sistemi üzerinden alacaklar. AİS’e aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

KPSS DHBT sınava giriş belgesi için tıklayınız

kpss-dhbt-aisAİS’te DHBT başlığına tıklayıp “Sınava Giriş Belgelerini Gör” bağlantısı ile devam ettiğiniz de sizden sisteme giriş için adaydan T.C. Kimlik numarası ve şifre isteniyor. Şifrenizi unuttuysanız giriş sayfasındaki “Şifremi Unuttum” bağlantısındaki adımları takip ederek yeni şifre alabilirsiniz. İşte ÖSYM’nin KPSS DHBT açıklaması:

“4 Aralık 2016 tarihinde saat 09:30'da uygulanacak olan 2016-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi'ne (DHBT) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer  bilgisini  gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...