KPSS maratonu

Kamu kurumlarında işe girmek isteyen lise mezunu adaylar, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) ter döktü. Aileler de dışarıda çocuklarının başarısı için dua etti. Sınav yerini karıştıranlar geç kalınca okula koşarak geldi.

KPSS maratonu

Bugün yaklaşık 3 buçuk milyon aday Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girdi. Ortaöğretim KPSS’ye girmek isteyen birçok aday geç kalınca, okula koşarak gelip nefes nefese kaldı.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Ortaöğretim KPSS 2016 sabah saat 10.00’da başladı. Adayları görevliler saat 09.30’dan itibaren sınav salonlarına aldı. Günler öncesinden sınavın saat 10.00’da başlayacağı bilinmesine rağmen birçok aday sınava geç kaldı. Saat 10.00’dan sonra gelen kadın ve erkek adaylar okula koşarak geldi. Görevliler sınavın saat 10.00’da başlamasına rağmen 15 dakika sonra gelen adayları sınav salonlarına aldı. Bu sırada koşarak gelen adayların kimi trafik çok yoğun olduğu için kimi ise il dışından geldiği için geç kaldığını söyledi.

FOTO:İHA - Bugünkü sınava yaklaşık 3 buçuk milyon aday giriyor.

FOTO:İHA – Bugünkü sınava yaklaşık 3 buçuk milyon aday giriyor.

Koşmaktan nefes nefese kalan adaylar görevliler tarafından salonlara alındı. Geç kalan bir adayın annesi ise bir süre sonra görevlilerin yanına gelerek, “Kızım geç kaldı sınava alındı mı” diye sordu. Görevlilerin “Alındı” demesi üzerine teşekkür ederek okul bahçesinden ayrıldı. Zorlu sınav saat 12:00’da sona erdi. Kimi adaylar sorular için ‘kolaydı’ derken kimisi ise ‘zorlandım’ yorumunda bulundu.
(İHA)

İLGİLİ HABERKPSS'de rekor başvuru! 3.5 milyon kişi sınava girecekKPSS’de rekor başvuru! 3.5 milyon kişi sınava girecek

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...