KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? – İşte KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları

KPSS Ortaöğretim sınavı dün gerçekleşti. Sınavın hemen ardından KPSS soru ve cevapları açıklandı. Şimdi adaylar sonuçların açıklanmasını bekliyor. İşte KPSS ortaöğretim soru kitapçığı ile KPSS sonuçları ile ilgili detaylar...

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? – İşte KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları

ÖSYM’nin dün gerçekleştirdiği KPSS Orataöğretim sınavına yaklaşık üç buçuk milyon kişi katıldı. KPSS Ortaöğretim sınavına kimileri “Zordu” derken kimileri ise “Kolaydı” cevabını verdi. Sınavın bitmesi ile birlikte soru ve cevaplar anında yayımlandı. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte KPSS soru kitapçığı ve sonuçların açıklanmasıyla ilgili detaylar…

KPSS SORU VE CEVAPLARI

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Soru ve cevaplarım yayımlanmasının ardından adaylar KPSS Ortaöğretim sonuçlarına kilitlendiler. Yaklaşık 3,5 milyon kişiyi ilgilendiren konuya ilişkin henüz ÖSYM’den resmi bir açıklama gelmezken sonuçların en geç bir ay içerisinde açıklanması bekleniyor.

SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...