KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS memurluk sınavı ayrıntıları (2016)

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu kamu personeli olmak isteyen adayları meraklandırıyor, KPSS'de sonuçlar ne zaman belli olacak? Kamu personeli adaylarının sonuç bekleyişi ne zaman sona erecek?

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS memurluk sınavı ayrıntıları (2016)

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ve milyonlarca kişinin katıldığı KPSS ortaöğretim seviyesi sınavı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu bu süreçte en çok sorulan soruların başında geliyor. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? Kamu personeli adaylarının doruğa çıkan heyecanı ne zaman sonlanacak? İşte KPSS ayrıntıları…

KPSS NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS sonuçlarının ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor, KPSS sonuçlarının açıklandığına dair yapılan haberler ise gerçeği yansıtmıyor. KPSS sonuçlarının aralık ayı ortalarında açıklanması kuvvetli bir ihtimal olarak görülüyor.

KPSS’DE FARKLI SORULAR

KPSS Ortaöğretim oturumuna 3 milyon 498 bin 335 aday başvurmuştu. Bugün adaylara, 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testleri için 120 dakika süre verildi. Sınav saat 12.00'de tamamlandı.
KPSS sınavında 15 Temmuz darbe girişiminin kahraman ismi Ömer Halisdemir'e ilişkin bir soru da yöneltildi. Adaylara, “Hangi üniversitenin isminin Ömer Halisdemir olarak değiştirildiği” sorusunun yöneltildiği belirtiliyor. Doğru cevap ise Niğde Üniversitesi.
15 Temmuz darbe girişimi gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi vurarak öldürdükten sonra cuntacı askerler tarafından şehit edilen Halisdemir'in ismi Niğde Üniversitesi'ne verilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Niğde Üniversitesi'nin isminin Şehit Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak değiştirildiğini geçtiğimiz haftalarda açıklamıştı.

ÇOK KONUŞULAN APARTMAN SORUSU

KPSS'de sorulan apartman sorusunda, Bakır, Avcı, Fırtına, Cevizci ve Ekici ailelerin oturduğu bir bina ile ilgiliydi. Bakır ailesi birinci katta oturmaktadı. Ekici ailesi ve Bakır ailesi 1. kat olan zemin katı paylaşıyordu. Cevizci duman aileleri 2. kat olan orta katta yaşıyorlardı. Fırtına ve avcı aileleri 3. kat olan üst katta oturuyordu. ÖSYM verdiği apartman ile ilgili bilgiden sonra adaylara bununla ilgili sorular sordu. Soruyu bazıları kolay bulurken, bazı adaylar ise soruyu çözemediklerini ifade etti.
Apartman sorusunu tartışan adaylardan bazıları, sınav kağıdına apartman çizerek soruyu çözmeye çalışırken, bazı adaylar ise sorunun zorluğundan şikayet etti.

ÖSYM GENEL MERKEZİ NEREDE?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...