Sözcü Plus Giriş

Kurşun sayısına kendisi bile şaştı “O kadar mı”

Adana'da kendisini fuhuş yapmaya zorladığını iddia ettiği kocasını 7 kurşunla öldüren Çilem Karabulut'un yargılandığı dava başladı.

Güncellenme: 15:15, 26/02/2016
Kurşun sayısına kendisi bile şaştı “O kadar mı”

Adana'da kendisine şiddet uygulayıp, fuhşa sürüklemek istediğini ileri sürdüğü kocası Hasan Karabulut'u öldüren Çilem Karabulut, mahkemede kocasına 7 kurşun sıktığına şaşırarak “ O kadar mı? Yaşam mücadelesi verirken kaç el ateş ettim bilmiyorum. Azraili bekleyen ölü gibiydim” diyerek şaşkınlığını gizleyemedi. Öldürülen Hasan Karabulut'un annesi oğlunun Çilem'in ailesinden aldığı 120 bin TL''yi ödememesinden dolayı, planlanarak öldürtüldüğünü öne sürerek, “ Oğlumun her pisliği vardı ama namus işi kesinlikle yalan “ dedi.

Mehmet SERBES / ADANA

Adana’da 8 Temmuz 2015 günü kendisine sürekli şiddet uygulayıp, fuhşa sürüklemek istediği kocası Hasan Karabulut'u (33) tabancayla öldüren 1 çocuk annesi Çilem Karabulut'un(24) “ Yakın akrabayı öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile yargılanmasına başlandı. Tutuklu Çilem Karabulut, mahkeme başkanının ‘ 7 kurşun sıkmışsın' sözüne, “ O kadar mı? Yaşam mücadelesi verirken kaç el ateş ettim bilmiyorum” diyerek şaşkınlığını gizleyemedi. Ölenin annesi Hatun Karabulut ise, oğlunun para meselesi yüzünden gelinine öldürtüldüğünü iddia ederek, “ Oğlumun her pisliği vardı ama namus işi kesinlikle yalan “ dedi.

AZRAİLİ BEKLEYEN ÖLÜ GİBİYDİM

Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada Çilem Karabulut'u 20‘den fazla kadın ve erkek avukat savundu. Eşinin evliliği süresince kendisine sürekli şiddet uyguladığını anlatan genç kadın şunları söyledi. “ Ondan çok kokuyordum. Can güvenliğim yoktu. Çete liderliğinden aranıyordu. Polisle işbirliği yapıp, ondan kurtulmak istedim. Azraili bekleyen ölü gibiydim. Kendisini polise ihbar ettiğimi öğrendiğini düşünüp, canımı ne zaman alacağını bekliyordum. Olaya günü de telefon açıp, beklememi söyledi.”

“O KADAR MI?”

Eşinin eve geldiğinden kendisi ile konuşmak istediğini söylediğini anlatan kadın, “ Belindeki silahı yatağın altına koydu. Hazırlanmamı 3 kadın ile birlikte Antalya'ya gideceğimizi söyledi. Karşı gelince de saçımdan tutup, üzerime çıktı. Boğuşurken yana düşünce, silahını aldım ve ateş ettim. Hayatımda hiç silah kullanmamıştım.”dedi. Mahkeme başkanı “ eşinin vücudunda 7 adet kurşun yarası var 4'ü öldürücü nitelikte” dedi. Kurşun sayısına şaşıran Çilem Karabulut “ O kadar mı? Yaşam mücadelesi verirken kaç el ateş ettim, bilmiyorum. Öldürmek için ateş etmedim. Öldüğünü bile sonradan öğrendim. Yaşamak için mücadele ettim. Karar verirken, beni bir yakınınız, kızınız yerine koyun lütfen” dedi.

“FUHUŞ İDDİASI YALAN”

Ölenin annesi Hatun Karabulut, oğlunun gelinin ailesinin planıyla öldürüldüğünü ileri sürerek, “ Onların iddiasına göre Çilem'in annesinden aldığı 120 bin TL'yi vermiyormuş. Vermesini söylediğimde de, ‘Benimde onlardan 180 bin TL alacağım var' diyordu. Oğlumun her pisliği vardı ama namus, fuhuş iddiaları kesinlikle yalan. Davacıyız.”şeklinde konuştu. Azmettiricilik iftirası atıldığı için mağdur olarak duruşmaya katılan sanığın babası Yusuf, annesi Emine Doğan'da “ Biz kızımızı azmettirmedik. Gördüğü şiddetten sonra kendisi öldürmüş. Paramızı alıp, vermediği de doğrudur.”dediler. Anne ve babaya azmettirici iftirası attıkları için yargılanan Murat Yaklav ile Abdurahman Bakarcı suçlamayı kabul etmedi.

MEŞRU SAVUNMA HÜKMÜ UYGULANSIN

Sanığın avukatı, 2,5 evlilik sürecince Çilem'in sürekli şiddet gördüğünü belirterek, “ Hakkında 9 kez uzaklaştırma kararı olduğu halde ihlal etmiştir. Şiddetle ilgili 6 dava vardır. Çilem Doğan'a destek vermek için duruşmadan önce basın açıklaması yapan Adana Kadın Platformu'na üye avukatlar da savunmalarında “ Çilem ölmemek için öldürmek zorunda kalmıştır. Bu olayda meşru savunma olduğunu düşünerek, sanığa ceza verilmemesini talep ediyoruz.”dediler. Genç kadın üzerindeki İngilizce “Sevgili mazi, verdiğin tüm dersler için teşekkürler” yazılı tişörtüyle dikkat çekmiş, ailesi tişörtü tesadüf ve manasını bilmeden aldıklarını söylemişti.

Yayınlanma Tarihi:15:14,