KYK burs başvuru sonuçları açıklanıyor mu?

KYK burs sonuçları 14 gün geçmesine rağmen hala açıklanmadı. Başvuru yapan üniversiteli adaylar büyük bir umutla KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar.

KYK burs başvuru sonuçları açıklanıyor mu?

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) her sene üniversiteli öğrencilere burs ve öğrenim kredisi desteği sağlıyor. Bu yıla ait başvurular ise 12 Ekim 2016 Çarşamba günü sona erdi. Başvuruların sona ermesinin ardından üniversiteli öğrenciler dört gözle KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar. Yalnız sonuçlara ilişkin henüz kurumdam net bir tarih verilmedi.

KYK burs başvuru sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linkten sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz.

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI

BEYANI YANLIŞ OLANA BURS YOK

Kamu kurum ve kuruluşları nezdinde araştırılan beyanların aksi bir durum çıkması hailinde burs ve öğrenim kredisi hakkı iptal edilmekte, bu noktada öğrencilerin kredi ve burs başvurusu yaparken verdikleri bilgilerin doğruluğu büyük önem taşıyor. Eğer başvuru sonrası beyan edilen bilgilerde bir değişiklik olduysa, müracaat tarihini takip eden 30 gün içinde dilekçeyle bilidirilmesi gerekmekte. Sonuçların açıklanması ve işlemlerde elektronik posta adresi büyük önem taşıdığından, aktif bir elektroinik posta hesabı verilmesi büyük önem taşıyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...