KYK burs sonuçları açıklandı mı? YÖK bekleniyor

KYK burs sonuçları başvuran adaylar tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Peki, KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs sonuçları açıklandı mı? YÖK bekleniyor

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) burs başvuruları 12 Ekim 2016 Çarşamba günü sona ermişti. Başvuruların sona ermesinin ardından adaylar “KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?” sorusuna cevap aramaya başladı fakat sonuçlarla ilgili net bir tarih henüz verilmedi. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

KYK BURS SONUÇLARI

YurtKur Genel Müdürü Sinan Aksu, kredi burs başvurularının 12 Ekim’de sona erdiğini hatırlatarak, “Şu anda biz bunların sorgulamalarını başlattık fakat YÖK'ün bu sene kapatılan üniversitelerden dolayı bazı alanlarda gecikmesi oldu. Özellikle öğrencilerin üniversitelere tanzimi ve dikey geçişlerle ilgili gecikmeleri oldu. Biz şimdi YÖK'ün bunları tam olarak neticelendirmesini bekliyoruz. YÖK bunu neticelendirir neticelendirmez biz de burs/krediyi açıklayacağız. Bu sene yine ilk 100 bin öğrencimize burs vereceğiz, geriye kalan ve talep eden bütün öğrencilerimize de kredi vereceğiz” ifadelerini kullandı.
Bu yıl yine enflasyon oranında burs ve kredide yılbaşı itibarıyla bir artış olacağını söyleyen Aksu, Maliye Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde tam rakamın ortaya çıkacağını ve Ocak ayına yakın bir zamanda bunu açıklayacaklarını bildirdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...