Sözcü Plus Giriş

KYK burs sonuçları açıklandı mı? Heyecan dorukta

Yüz binlerde aday büyük bir sabırsızlıkla "KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusunun cevabını arıyor.

null
Güncellenme: 18:51, 19/10/2016
KYK burs sonuçları açıklandı mı? Heyecan dorukta

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversiteli öğrencilere eğitim hayatları boyunca burs ve öğrenim kredisi sağlamak için başvuruları aldı. Başvuruların sona ermesinin ardından adaylar “KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?” diye sabırsızlıkla bekliyorlar. Konuya ilişkin konuşan Yurtkur Genel Müdürü Sinan Aksu net bir tarih vermese de “YÖK’ün neticelendirmelerini bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) burs sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linke tıklayınız.

KYK BURS SONUÇLARI

YurtKur Genel Müdürü Sinan Aksu, kredi burs başvurularının 12 Ekim'de sona erdiğini hatırlatarak, “Şu anda biz bunların sorgulamalarını başlattık fakat YÖK’ün bu sene kapatılan üniversitelerden dolayı bazı alanlarda gecikmesi oldu. Özellikle öğrencilerin üniversitelere tanzimi ve dikey geçişlerle ilgili gecikmeleri oldu. Biz şimdi YÖK’ün bunları tam olarak neticelendirmesini bekliyoruz. YÖK bunu neticelendirir neticelendirmez biz de burs/krediyi açıklayacağız. Bu sene yine ilk 100 bin öğrencimize burs vereceğiz, geriye kalan ve talep eden bütün öğrencilerimize de kredi vereceğiz” ifadelerini kullandı.
Bu yıl yine enflasyon oranında burs ve kredide yılbaşı itibarıyla bir artış olacağını söyleyen Aksu, Maliye Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde tam rakamın ortaya çıkacağını ve Ocak ayına yakın bir zamanda bunu açıklayacaklarını bildirdi.