Leyla Zana’ya maaş ödemesi yok!

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, yemin töreninde yemin etmeyen HDP Milletvekili Leyla Zana’ya şu ana kadar herhangi bir maaş ödemesi yapılmadığını söyledi.

Leyla Zana’ya maaş ödemesi yok!

TBMM Genel Kurulu’nda komisyon görüşmelerinde bir sunum yapan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, “tekrar yemin etmeyen Leyla Zana maaş alamıyor” dedi.


Milletvekillerinin tamamına dizüstü bilgisayar verileceğini kaydeden Kahraman, bilgisayarların bütçelerinin kendileri tarafından karşılanacağını, herhangi bir sponsorluğun söz konusu olmadığını ifade etti.

CHP'li ve HDP'li bazı Komisyon üyelerinin itirazı üzerine dileyen vekillerin diz üstü bilgisayarları almayabileceklerini kaydetti. Kahraman, milletvekillerine dağıtılacak dizüstü bilgisayarların Devlet Malzeme Ofisi'nden alınacağını söyledi

 

TBMM Başkanı Kahraman Leyla Zana'nın durumu ile ilgili bir soru üzerine ise “Sayın Milletvekili Leyla Zana, yemin metnini aynen okumadığı için geçici TBMM Başkanımız Sayın Deniz Baykal'ın yeminin geçersiz olduğunu ve yeniden yemin etmesi gerektiğini ifade etmiştir. Bu da tutanaklara geçmiştir. Sayın Zana sonraki birleşimlerde de yemin etmemiştir. Şuana kadar yemin etmiş değildir. Dolayısıyla da şuana kadar kendisine herhangi bir maaş ödeme yapılmamıştır.” diye konuştu.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...