Sözcü Plus Giriş

Lice`de PKK`dan askeri araca bombalı saldırı: 6 şehit (2)- yeniden

Lice`de PKK`dan askeri araca bombalı saldırı: 6 şehit (2)- yeniden

Güncellenme: 12:15, 18/02/2016
Lice`de PKK`dan askeri araca bombalı saldırı: 6 şehit (2)- yeniden

GENELKURMAY: 6 ŞEHİT
Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır`ın Lice İlçesi`nde PKK`lıların bombalı saldırısında 6 askerin şehit olduğunu, 1 askerin de yaralandığını açıkladı. Açıklamada şöyle denildi:
"18 Şubat 2016 Perşembe günü saat 09.30 sularında Diyarbakır-Lice karayolunda mayın araması için görevlendirilen konvoya, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce daha önce yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu, 6 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1 kahraman silah arkadaşımız da ağır yaralanmıştır. Ağır yaralanan silah arkadaşımız derhal hastaneye sevk edilmiş ve tedavisine devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar temenni ediyoruz.Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
ARAÇ PARÇALANDI
Bu arada patlamanın olduğu yolda büyük bir çukur oluştu. Bombanın şiddetiyle de parçalanan midibüs yaklaşık 15 metre uzağa fırladı. 
DHA