Sözcü Plus Giriş

Lisede yas

Lisede yas

Güncellenme: 14:34, 29/02/2016
Lisede yas

Seyfettin ARAS İNEGÖL(Bursa), (DHA)- BURSA`nın İnegöl İlçesi`nde Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi`ne giden 17 yaşındaki Halim Kartal, ailesiyle birlikte askerliğini yapan ağabeyinin yemin törenine katılmak üzere Sivas`a giderken, Yozgat`ta kaza yaptı. Babasının yönetimindeki aracın şarampole yuvarlanması sonucu Halim Kartal öldü. Halim için bugün okulunda yapılan törende arkadaşları gözyaşlarını tutamadı.
İnegöl`de Dörtelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Halim Kartal, Sivas`ta askerlik yapan ağabeyi Necati Kartal için düzenlenecek yemin törenine katılmak üzere geçtiğimiz hafta annesi Mesude Kartal ile babası Reşat Kartal`ın yönetimindeki otomobil ile Sivas`a gitmek üzere yola çıktı. Reşat Kartal`ın yönetimindeki otomobil, geçen cuma günü Yozgat yakınlarında kontrolden çıkıp şarampole yuvarlanınca babasının ağır annesinin hafif yaralandığı kazada Halim Kartal öldü. Talihsiz öğrencinin cenazesi cuma günü akşam saatlerinde İnegöl`e getirilip toprağa verildi.
Halim Kartal için bugün İnegöl Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi`nde tören yapıldı. Sırasına çiçekler ve ı konulan öğrencinin arkadaşları gözyaşlarını tutamadı. Okul Müdürü Tayyip Ali Demir, makine eğitimi alan öğrencileri Halim`in ölümünün ailesi kadar okuldaki sınıf arkadaşları ve öğretmenlerini de üzdüğünü söyledi.
DHA