Sözcü Plus Giriş

LYS 2016 sonuçları açıklandı: LYS sonuç sorgulama (ÖSYM)

LYS 2016 sonuçları için açıklanma vakti geldi. Üniversite maratonunda son viraj! LYS sonuçları açıklandı öğrenciler tercihlerini yapacak ve üniversitelere yerleştirilmeyi bekleyecek. Peki öğrenciler LYS sonuçlarını ÖSYM sisteminden nasıl kontrol edecek?

Güncellenme: 17:51, 18/07/2016
LYS 2016 sonuçları açıklandı: LYS sonuç sorgulama (ÖSYM)

İşte üniversite adayları için büyük gün! Lisans eğitimlerine başlama hayali kuran öğrenciler için bugün fazlasıyla önemli, LYS puanlarını öğrenen öğrenciler için üniversiteye tek adım kalıyor, o da tercih dönemi. Üniversiteye yerleşmek isteyen öğrenciler LYS sonuçlarını bekliyor, LYS sonuçları bugün açıklanacak, LYS sonuçlarına ulaşmak isteyen öğrenciler ÖSYM sistemine TC kimlik numaraları ve aday işlemleri şifreleri aracılığıyla giriş yapacaklar. LYS sonuçlarına ulaşmak için aşağıdaki LYS sonuç sorgulama yazısına tıklayabilirsiniz. Tercih dönemi 26 Temmuz’da başlayacak ve 2 Ağustuos’a kadar sürecek. 12 Ağustos tarihinden önce tercih sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

LYS SONUÇ SORGULAMA SİSTEMİ

 İLGİLİ HABER2016 özel üniversite fiyatları açıklandı!2016 özel üniversite fiyatları açıklandı!

LYS’DE ŞİFRE Mİ VAR?

Türkiye'de sınav skandallarına her gün bir yenisi ekleniyor. Bu kez de LYS kimya testinde algoritmik sıralama yapıldı. Böylece şifreyi bilen kişiler tüm soruları rahatlıkla yanıtlıyor. Milliyet'ten Abbas Güçlü'nün yazısına göre, ÖSYM, bu yıl da yeni skandallara imza attı. Kimya testinde, önceki yıllarda yaşanan şifre skandalına benzer algoritmik sıralamalar var, şifreyi bilen hiç kimya bilmese de soruları rahatlıkla cevaplayabilir…
Milyonlarca öğrenci ve ailesi, heyecanla üniversite sınav sonuçlarını bekliyor. Çünkü adayların, bundan sonraki yaşamı, bir anlamda, bu sınav sonuçlarına göre belirlenecek. Peki, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bu konuda adil, doğru ve şaibesiz bir sınav gerçekleştirdi mi? Aradan günler geçmesine rağmen, sınavın güvenirliği ve yanlış sorularla ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor… 25 Haziran’da gerçekleşen Fen Bilimleri sınavındaki Kimya testinde, önceki yıllarda yaşanan şifreleme skandalının bir benzeri söz konusu.

 İLGİLİ HABEREn çok tercih edilen üniversitelerEn çok tercih edilen üniversiteler  

Yayınlanma Tarihi:11:47,