Mağdur damadın trajikomik hikayesi

8 aydır ayrı yaşadığı eşine boşanma davası açıp, resmi olarak boşanmadan da yeni bir evliliğe yelken açan damadın mutluluğu yarım kaldı. Henüz evli olmasına rağmen davullu zurnalı yeni bir düğün yapan talihsiz adam, eski eşinden boşanmak için adliyeye gidince 17 günlük yeni eşi tarafından terk edildi. Geriye ise Cem Yılmazlık bir hikaye ve 70 bin lira harcanan trajikomik düğünden görüntüler kaldı.

Mağdur damadın trajikomik hikayesi

Ünlü şovmen Cem Yılmaz’ın 2009 yılında bir stand-up gösterisinde konu ettiği ‘ilişki’ olayı yıllar sonra Samsun’da gerçek oldu. Gösterisinde, o dönemde de revaçta olan evlendirme programlarını konu eden Yılmaz “kayını, kayınçosu, eniştesi… Hep gayrı resmi ilişkiye girip ekrana çıkıyorlar ve sonra şikayet ediyorlar” diye programda işlenen konuları ti’ye almış ve son dönem Türk televizyonculuk tarihinin özeti niteliğindeki gösterisinde “hani marjinal olan bizdik (ünlüler)” diye de eleştiri de bulunmuştu. İşte traji-komik olayın ‘mağdur’ damadın ağzından hikayesi…

Ankara’da inşaat işinde çalışan evli 32 yaşındaki Fevzi Beyazoğlu, komşusu aracılığıyla Tokat’ın Erbaa ilçesinde oturan G.D. (25) ile tanıştı. G.D. ile bir süre telefonla görüşen Fevzi Beyazoğlu, 25 Eylül’de kadının ailesi ile tanıştıktan sonra 30 Eylül’de düğün yaptı.

 

‘BOŞANMAYA GİDERKEN ARKAMDAN SU DÖKTÜ’

Eski eşi ile boşanma davası için memleketi Samsun’a ‘yeni eşi tarafından’ ‘hadi boşanda gel’ diye arkasından su dökülerek uğurlanan Beyazoğlu, Ankara’dan gelen haberle büyük bir şok yaşadı. Eşine ulaşamayınca yeğenini evine gönderen Beyazoğlu, yeğeninin boş bir evle karşılaştığını söylediğini anlattı.

MUTLULUK SADECE 17 GÜN SÜRDÜ

Dini nikahlı eşinin 1 hafta önce eşyalarla birlikte evi terk ettiğini iddia eden Beyazoğlu, onunla sadece 17 gün aynı evi paylaştığını ve eski eşinden boşanmak için Samsun’a geldiğinde aynı gece evi boşaltarak kayıplara karıştığını söyledi.

Aceleci damadın mağduriyeti ise maddi olarak çok büyük...

Aceleci damadın mağduriyeti ise maddi olarak çok büyük…

“EVDEN ÇIKTIKTAN 2 SAAT SONRA ARADIM, TELEFONU KAPALIYDI”

Beyazoğlu olayı şöyle anlattı: “8 aydır ayrı yaşadığım eski eşim A.B. ile 19 Ekim’de boşanmak için 17 Ekim’de Samsun’un Çarşamba ilçesine gitmek üzere yola çıktım. Evden çıktıktan 2 saat sonra aradığımda telefonu kapalıydı. O gece birçok kez aradım. Sabah tekrar aradığımda telefonu açtı ve ‘beni bir daha arama’ diyerek telefonu kapattı.

“DAHA ÖNCE 4-5 DEFA DÜĞÜN YAPMIŞ”

Ben de G.D’yi merak edip yeğenimi bizim eve gönderdim. Yeğenim bizim eve gittikten sonra beni aradığında evin boşaltıldığını söyledi. Düğünden dolayı çok borçlandım. Bu düğün bana 60-70 bin TL’ye mal oldu. Ağabeyim de kızın babasıyla 4 bin TL başlık parasında anlaşmışlar. G.D. daha önceden de 4-5 kez evlilik yapmış. Ben bunları bilmiyordum. Tek bir evlilik yaptığını biliyordum. Bana kaçırıldığını, 3 ay kaçırıldığı evde kaldığını ve daha sonra da annesinin evinde doğum yaptığını söyledi. Kadının bulunması için Ankara’nın Polatlı ilçesinde polis merkezine başvuruda bulundum. Polis evime gelip tutanak tuttu. Mağdurum” dedi.

“BİZE ÇOK BÜYÜK OYUN OYNADILAR”

Fevzi Beyazoğlu’nun ağabeyi Remzi Beyazoğlu ise, “Beni bir komşumuz çağırdı. Kardeşimin boşanmak üzere olduğunu ve bize bir gelin lazım olacağını söyledi. Ben de kardeşime bir çorba yapacak bir bayanın gerektiğini söyledim. Daha sonra bana kızın telefon numarasını verdi. Kardeşim de kızla biraz konuştu. Komşumuz beni 3-4 gün sonra tekrar çağırdığında kızın bulunduğu Tokat’ın Erbaa ilçesine gideceğimizi ve para ayarlamamı söylediler. Ben de ona ‘bizim oğlanla kız birbirini tanısın’ dediğimde bana Erbaa’ya gittiğimizde kızı getireceğimizi söyledi. Bize çok büyük oyun oynadılar. Bizi iyi dolandırdılar. Ben adalete sığınacağım. Kız benden para istedi, ben de bu kız gelinimiz olacak diye ona 2 bin TL para gönderdim. Meğersem o parayı kaçmak için benden almış.

İşte Cem Yılmaz’ın efsane olmuş o gösterisi…

“KARDEŞİMİ EVLENDİRMEK İÇİN ARSA BİLE SATTIM”

Geçtiğimiz Perşembe günü ailesi ile görüştüm ama sonuç alamadım. Ailesine kızlarının kaybolduğuna dair polis merkezine dilekçe vermesini istedim. Devletimiz bize yardımcı olsun. Kardeşimin evini komple boşalttı ve gitti. Ben kardeşimin güzel bir yuva kurmasını istedim. Benden her şeyi istediler ve aldım. Kardeşimi evlendirmek için arsa bile sattım. Ben sırtımda çuval taşıyarak ekmek parası kazanıyorum. Bizi dolandırmaları bizi on yıl geri attı. Adaletin dolandırıcılara değil bize sahip çıkmasını istiyoruz. Biz battık. Bu kızın bulunmasını, altınlarımızın ve ev eşyalarının alınmasını istiyorum” diye konuştu.

“KIZIM DAHA ÖNCE 2 KEZ EVLENİP BOŞANDI, ŞU ANDA NEREDE OLDUĞUNU BİLMİYORUZ”

Erbaa’da çiftçilik yapan kızın babası Ali D. ise, kızının nerede olduğunu bilmediğini belirterek, “Kızım daha önce iki kez evlenip boşandı. Kızımı evlendirdik, daha sonra evi terk edip gitmiş. Kızımın ne telefonları açık ne de nerede olduğunu biliyorum. Kızımın kaybolması ile ilgili Erbaa’da polis merkezine gittim ama kızım 25 yaşında olduğu için başvuruda bulunamayacağımı söylediler. Ben de bugün Cumhuriyet Başsavcılığı’na gidip kayıp başvurusunda bulunacağım. Kızımın şu anda nerede olduğunu bilmiyoruz. Kızımın diğer evliliklerinden toplam 3 çocuğu var. Bugüne kadar savcılığa başvurmamamızın sebebi ise karşı taraf bana kendilerinin başvuru yaptığını ve benim yapmama gerek olmadığını söylediler” şeklinde konuştu. Ali D., başlık parası almadığını da ileri sürdü.

Trajikomik düğünden geriye ise damadın “70 bin lira harcadım” dediği görkemli düğünün görüntüleri kaldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...