'Manisa Tarzanı' Ahmet Bedevi, mezarı başında anıldı

'Manisa Tarzanı' Ahmet Bedevi, mezarı başında anıldı

'Manisa Tarzanı' Ahmet Bedevi, mezarı başında anıldı

MANİSA Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 'Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri' etkinlikleri kapsamında; Manisa Tarzan'ı Ahmet Bedevi ölümünün 53'üncü yıl dönümünde mezarı başında dualarla anıldı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11'incisini düzenlenen 'Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri' etkinlikleri çerçevesinde, çevre dostu Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi, Çatal Mezarlığı'ndaki kabrinde anıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan danışmanları Azmi Açıkdil, Yaşar Çoşkun, Büyükşehir Belediyesi Çevre Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım, Sağlık İşleri Daire Başkanı Serpil Aykurt, İtfaiye Daire Başkanı Ali Gül, AKUT Manisa İl Temsilcisi Hakan Özcan, AKUT Manisa gönüllüleri, TEMA Vakfı Manisa İl Temsilciliği gönüllü çocukları ve sivil toplum örgütleri anma etkinliğine katıldı. Konuşma yapan Yunusemre Belediyesi MHP'li Meclis üyesi Hüseyin Köroğlu, Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi'nin gelecek kuşaklara yeşil bir gelecek bıraktığının altını çizdi. Manisa Tarzanı'nın bir efsane olmadığını belirten Köroğlu, "Bazı kesimler Manisa Tanzanı'nın bir efsane olduğunu söylüyor. Ancak biz onun Manisa sokaklarında gezdiğini ve Manisa'nın yeşillendirilmesine büyük katkı sağladığını gören kişileriz. Bunun için o bir efsane değil. Bize bıraktığı yeşil emaneti elimizden geldiği kadar korumaya, ilimizi yeşillendirmeye ve gelecek kuşaklara yeşil bir gelecek bırakmaya çalışıyoruz. Topluma çevre bilincini aşılamak için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Unutmayalım ki gelecekte yeşil bir Türkiye ve yeşil bir Manisa görmek istiyorsak, kapımızın önündeki bahçeye, ağaca ve çiçeğe sahip çıkmamız gerekir" diye konuştu.
Konuşmanın ardınan Bedevi için dular edildi, törene katılanlar kabrine kırmızı karanfiller bıraktı. Çatal Mezarlığı'nda düzenlene etkinlikten sonra Ulupark içindeki Aile Çay bahçesinde Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Ahmet Bedevi adına lokma döktürülerek halka dağıtıldı.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...