Manisa'da sahte içki üretim çiftliğine baskın 4 gözaltı

Manisa'da sahte içki üretim çiftliğine baskın 4 gözaltı

Manisa'da sahte içki üretim çiftliğine baskın 4 gözaltı

MANİSA'daki bir çiftliğe operasyon yapan polis, şişelenmiş sahte rakı, votka ve cin ile litrelerce alkol ve dökme alkol ele geçirdi. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.
Manisa ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, dün akşam ortaklaşa operasyon yaptı. Turgutlu'daki bir çiftlikte, şişelenmiş ve şişelenmeye hazır litrelerce sahte içki ele geçirdi. Çiftlikte bulunan hepsi sahte bin 20 şişe 70 cl. rakı, 420 şişe 100 cl. cin, 612 şişe 70 cl. votka, 30 litrelik 15 bidon içinde toplam 440 litre alkol ile imalat yapılan yerde bulunan fiber glas iki tankta toplam 263 litre alkole imha edilmek üzere el konuldu. Ayrıca alkol dolumunda kullanılan bin 750'si etiketsiz, 70'i etiketli boş şişe, şişelere ait bilyeli kapak, yüklü miktarda çeşitli markalarda rulo halinde içki etiketlerinin de ele geçtiği belirtildi. Alkol yapımında kullanılan iki dancimetre, üç tank, anason maddesi ve içki tatlandırmada kullanılan 25 kilo karamelin de çiftlikte ele geçirildiği ifade edildi.
Operasyonda evdeki A.Ş., Ö.Ö., M.B. ve H.H.'nin gözaltına alındığı, şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

 

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...