Mardin, Şırnak ve Hakkari'de 12 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Mardin, Şırnak ve Hakkari'de 12 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Mardin, Şırnak ve Hakkari'de 12 PKK'lı etkisiz hale getirildi

GENELKURMAY Başkanlığı, Mardin, Şırnak ve Hakkari'deki operasyonlarda dün toplam 12 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki açıklamada, Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde 3, Şırnak'ta 6, Hakkari'de 1 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirilirken, Şırnak'taki operasyonda çıkan çatışmada 2 PKK'lı teröristin ölü olarak ele geçirildiği kaydedildi.
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki 'Önemli Yurtiçi Olaylar' bölümünde yer alan dün meydana gelen olaylara ilişkin bilgiler şöyle:
"* Mardin / Nusaybin’de devam eden operasyonda; operasyon bölgesinden kaçmaya çalışan üç bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 498’dir), operasyon bölgesinden kaçmaya çalışan teröristler tarafından beş bina yakılmış (Operasyonda, toplam yakılan bina sayısı 99’dur.), 22 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 1074’tür.)
* Şırnak’da devam eden operasyonda; altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 474’tür.), dört Kaleşnikof piyade tüfeği, 36 şarjörü ve 2025 fişeği, bir tabanca, bir şarjörü ve 15 fişeği, üç el bombası, bir keskin nişancı tüfeği dürbünü ve muhtelif tıbbi malzeme ele geçirilmiş, operasyon bölgesinden kaçmaya çalışan teröristler tarafından iki bina yakılmış (Operasyonda, toplam yakılan bina sayısı 145’tir.), yedi el yapımı patlayıcı imha edilmiştir (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 1388’dir.)
* Diyarbakır / Kulp’da, bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından ilkokul emniyeti için görevli Geçici Köy Korucu timine bombalı araçla yapılan saldırıda, kaçmaya çalışan bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yaralı olarak ele geçirilmiştir.
* Şırnak’ta, icra edilen operasyonda çıkan çatışmada, iki bölücü terör örgütü mensubu terörist ölü olarak ele geçirilmiştir.
* Hakkâri’de icra edilen operasyonda, bir bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.
* Batman / Kozluk’da, alınan duyum üzerine yapılan aramada, araziye gömülü halde 11 Kaleşnikof piyade tüfeği, silahlara ait 4.470 fişek ve 19 şarjör ile iki sırt çantası ele geçirilmiştir.
* Van / Edremit’de, 19 Mayıs 2016 tarihinde icra edilen operasyonda çıkan çatışmada Dönemeç Çayı'na atlayarak kaçmaya çalışan bir bölücü terör örgütü mensubunun cesedi, su kanalında bulunmuştur.
* Irak kuzeyi Metina bölgesinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen barınak, sığınak ve silah mevzileri, icra edilen hava harekatı ile imha edilmiştir.
* Hakkâri / Şemdinli’de Mirgesav ve Soğuk Tepe Üs bölgeleri ile Şırnak / Uludere’de Beyaz Tepe Üs bölgesine, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı taciz atışlarına anında karşılık verilmiştir."

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...