Sözcü Plus Giriş

MEB: Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı!

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. MEB bugün sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı ve mülakatta başırılı olanlar ilan edildi.

07:51 -
MEB: Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı!

Sözleşmeli öğretmenlik için MEB’e başvuran ve mülakata giren öğretmenlerin mülakat sonuçları MEB tarafından ilan edildi. Mülakat sonuçları açıklaması sonrasında da MEB, başarılı olan öğretmenlerin atama tercihlerinin alınması sonrasında ise MEB atamaları gerçekleştirecek. Sözleşmeli öğretmen mnülakat sonuçları nasıl öğrenilir? Mülakat sonuçları aşağıdaki bağlantı ile direkt erişebileceğiniz MEB’in internet sitesinden ilan edildi.

Sözleşmeli Öğretmen mülakat sonuçları için tıklayınız!

MÜLAKAT SONUÇLARINA İTİRAZ

Her sınavda olduğu gibi mülakat sonuçları için de itiraz süreci işletilmekte. Sonuçlara itirazlar 29- 30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinden alınacak. İtirazlar ise 3 Ekim 2016’da sonuçlanacak. Sonrasında da başarılı öğretmenlerin atama tercihleri alınacak!

ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN ALINACAK?

MEB’in açıklamasına göre mülakat sonuçlarının açıklanması ve itirazlarının alınması ve bunların sonuçlandırılmasını takiben 4-7 Ekim 2016 tarihlerinde alınacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden, 20 bin sözleşmeli öğretmenin 10 Ekim'de atanacağını duyurdu. Sözleşmeli öğretmenler 4-7 Ekim tarihleri arasında tercih yapabilecek. MEB’in açıklaması ile ilgili detaylara aşağıdaki haberimizden erişebilirsiniz.

İLGİLİ HABERMEB'ten sözleşmeli öğretmen açıklamasıMEB’ten sözleşmeli öğretmen açıklaması

Son güncelleme: 09:11 29.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more