Meclis’te bıyık yasağı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) çay ocaklarında çalışanların bıyıkların kesmeleri istendi.

Meclis’te bıyık yasağı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) çay ocaklarında çalışanların bıyıkların kesmeleri istendi. Bıyıklı çaycılar bıyıklarını kesti. Tepki çeken uygulama kararını Meclis’te Destek Hizmet Daire Başkanlığı’nın aldığı ortaya çıktı.

Foto: CİHAN – TBMM’de çaycılardan bıyıklarının kesilmesi istendi.

Uygulamaya hem iktidar hem de muhalefet vekillerinden tepki geldi. Plan Bütçe Komisyonu’nda konuşan HDP’li vekil Ahmet Yıldırım “Çay ocaklarında televizyon yok ve bütün bıyıklar kesilecek bilmiyorum haberiniz var mı sayın başkanım” dedi.  

Hijyen gerekçesi ile alınan kararda talimatın da çay ocaklarına bu birimden gittiği öğrenildi. Yasak henüz resmen ilan edilmese de sadece çay ocağında çalışanlar sözlü olarak uyarıldı ve bıyık bırakmamaları istendi.

Kuliste, basın koridorunda, makam katlarında yani Meclis’teki her noktada var olan çaycıların hiçbirinde bıyık bulunmuyor. Verilen karara CHP’den Mustafa Akaydın “İster bıyık ister sakal bırakır ister saç uzatır. Ben bunla ilgilenmem o yüzden tuhaf geldi bana” derken MHP’den Oktay Vural “Sakalı serbest bırakanlar bıyıkla neden uğraşıyor? Herhalde içtima da yaparlar yakında. Tırnak kontrolü de yapacaklar mı? Bıyık yasak olacakmış yakında vekillere de yasaklarlar herhalde” değerlendirmelerinde bulundu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...