Melih Gökçek’e mahkemeden şok!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka arasında kaçak su kullanımı nedeniyle yaşanan tartışmada son noktayı mahkeme koydu.

Melih Gökçek’e mahkemeden şok!

Mahkeme, Aylin Nazlıaka'nın oturduğu sitede kaçak su kullandığı iddiasıyla ASKİ'nin açtığı davayı reddetti. Sozcu.com.tr'ye konuşan Nazlıaka, “Buradan siyaseti algı operasyonuyla yürütenlere seslenmek istiyorum; gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu var. Bu üslupsuz siyaseti, yan yollara saparak uygulayanlara asla geçit vermeyeceğiz” dedi.

Ankara 21. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmada, ASKİ'nin kaçak su kullanımı iddiasıyla Aylin Nazlıaka aleyhine açtığı dava reddedildi. Mahkeme, bilirkişi raporu doğrultusunda Nazlıaka’nın kaçak su kullanmadığına ve davanın reddine karar verdi.

“GERÇEKLERİN ORTAYA ÇIKMAK GİBİ KÖTÜ BİR HUYU VAR”

Karar sonrası sozcu.com.tr'ye konuşan Nazlıaka şunları söyledi:

“2014 yılında Ankara'nın suyunun kirli olduğunu kamuoyuna duyurdum. Bir Ankaralı olarak sorunları dile getirdim. O dönemde Melih Gökçek beni itibarsızlaştırma kampanyası yürütmeye çalıştı. Bu amaçla, sahip olduğu kamu gücünü de kullanarak, beni ve site sakinlerini su kaçakçılığı ile karaladı. 2 yıl boyunca da her fırsatta, hem sosyal medya üzerinden hem de yayın organlarından bunu halka duyurdu.

Bugün mahkemenin vermiş olduğu kararla su kaçakçısı olmadığım onaylanmış oldu. Buradan siyaseti algı operasyonuyla yürütenlere seslenmek istiyorum; gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu var. Bu üslupsuz siyaseti, yan yollara saparak uygulayanlara asla geçit vermeyeceğiz.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...