Mersin`de Cizre`de mahsur kalanlar için destek eylemi

Mersin`de Cizre`de mahsur kalanlar için destek eylemi

Mersin`de Cizre`de mahsur kalanlar için destek eylemi

Mustafa ERCAN MERSİN, (DHA) – MERSİN`de Emek ve Demokrasi Platformu, Şırnak`ın Cizre İlçesi`nde bir binanın bodrum katında mahsur kaldıkları öne sürülen yaralılar için destek eylemi yaptı.
Şehir merkezindeki Özgür Çocuk Parkı`nda gerçekleşen ve yaklaşık 200 kişinin katıldığı eyleme, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri de katıldı. `Ses ver ölümler durdurulsun. Cizre halkının yanındayız` pankartı açan eylemciler, `İnadına barış, inadına özgürlük`, `Cizre halkı yalnız değildir`, `Silahlar sussun, barış hemen şimdi` sloganları attı.
Eylemde konuşan Emek ve Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Eğitim-Sen Şube Başkanı Sinan Muşlu, yaralıların ve ölülerin olduğu binanın tüm yetkililerce bilinmesine rağmen top atışlarının devam ettiğini öne sürdü. Yaralılar hakkında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi`ne (AİHM) tedbir talepli başvurular yapıldığını ifade eden Muşlu, şunları söyledi:
"Bir binanın bodrumunda günlerdir yaralı halde bekleyen bu insanlara acil olarak sağlık ekiplerinin ulaşmasının önündeki engellerin kaldırılmasını bekliyoruz. Sokağa çıkma yasaklarına biran önce son verilmesini, yerleşim yerlerindeki yıkımların durulmasını, ölümlerin önüne geçilerek Kürt sorununda kalıcı barış ve demokratik çözüm sağlanmasını talep ediyoruz."
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...