Mersin’de inşaatta göçük

Mersin'de bir inşaatta göçük meydana geldi. Göçükten bir kişi yaralı olarak kurtarılırken 17 yaşındaki bir işçi yaşamını yitirdi.

Mersin’de inşaatta göçük

Mersin’deki kapalı havuz inşaatında meydana gelen çökmenin ardından enkaz altında kalan ve arkadaşları tarafından sıkıştığı yerden çıkartılan işçinin 35 yaşındaki Muhittin Durmaz olduğu öğrenildi.

Başlıksız-1

Arkadaşları tarafından kurtarılan Durmaz, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılırken, enkaz altında kalan diğer işçi olan 17 yaşındaki Selman Mertaslan’ı arama çalışmaları devam etti. Genç inşaat işçisi Mertaslan’ı kurtarmak için olay yerine AFAD, AKUT, UMKE ve itfaiye ekipleri sevkedildi. Zamanla yarışan ekipler, vinç ve demir kesme makasları ile işçinin tespit edildiği bölgede kazı çalışması yapmaya başladı. Olay yerine gelen Vali Özdemir Çakacak ve Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz da gelip çalışmaları izledi. Çok sayıda itfaiye, ambulans ve güvenlik gücünün sevkedildiği inşaat alanına güvenlik şeridi çekildi.

 

3 SAAT SONRA BULUNDU

3 saat süren yoğun çalışmanın ardından işçiye ulaşan ekipler, Mertaslan’ın henüz sıvı halde olan betonun içinde olduğunu tespit etti. Ekiplerin yardımıyla işçinin bulunduğu yere inen sağlık ekipleri, Mertaslan’ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Ölen işçinin yakınları sinir krizleri geçirerek Kürtçe ağıtlar yaktı. Talihsiz gencin cesedi Mersin Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...