Meteoroloji’den İstanbul’a kar uyarısı

Geçen akşam saatlerinden itibaren aralıklarla devam eden kar yağışının 6 gün süreceği belirtildi.

Meteoroloji’den İstanbul’a kar uyarısı

Geçen akşam başlayan kar nedeniyle Beşiktaş’ın Mersin İdmanyurdu ile oynadığı Süper Lig karşılaşması ertelendi, okullar tatil edildi. Kar yağışının bu gece yarısına kadar ‘yoğun kar’ olarak etkisini sürdürmesi bekleniyor. Meteoroloji’nin dün yayınladığı ‘uzun vadeli’ tahmine göre kar yağışı İstanbul’u etkilemeye devam edecek.

Foto: DHA -Kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oluyor

Son tahminlere göre kar yağışı sadece çarşamba günü etkili olmayacak. Meteoroloji, çarşamba günü İstanbul’da en düşük -4 derece hava sıcaklığı bekliyor.

İstanbul’da perşembe günü ise karla karışık yağmur bekliyor. Perşembe günü kar yağışının Trakya ve Güney Marmara ile Ankara çevrelerinde etkili olacağı ifade ediliyor.

Cuma günü İstanbul bir kez daha kar yağışının etkisi altına girecek. Meteoroloji cuma günü, Türkiye’nin çok büyük bir bölümünde kar bekliyor.

‘Uzun vadeli tahmin’e göre İstanbul’da 23 Ocak 2016 Cumartesi günü de kar yağışı var. İstanbul ile birlikte Güney Marmara, Karadeniz Kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da da kar bekleniyor.

İstanbul’da pazar günü de kar yağışı görülecek. Meteoroloji pazar günü için buzlanma ve don olayı için uyarıda bulunuyor. İstanbul ile birlikte Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu kara teslim olacak.

Bir haftalık tahminin son günü olan 25 Ocak 2016 Pazartesi günü Trakya ve İstanbul’un yüksek kesimlerinde kar bekleniyor. Meteoroloji, haftaya pazartesi günü kent merkezinde karla karışık yağmur bekliyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...