Sözcü Plus Giriş

Meteoroloji`den `kuvvetli kar` uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli kar yağışlarının beklendiğini duyurdu.

Güncellenme: 17:12, 18/01/2016
Meteoroloji`den `kuvvetli kar` uyarısı

Meteoroloji`den yapılan açıklamada kuzey ve doğu bölgelerde görülecek kar yağışlarının yüksek kesimlerde kuvvetli olmasının beklendiği belirtilerek meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarı yapıldı.

Foto: DHA Meteoroloji kar yağışının kuzey ve doğu bölgelerde şiddetleneceğini açıkladı.

Meteoroloji`den yapılan açıklama şöyle: “Yarın ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde görülecek kar yağışlarının, Batı Karadeniz (Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ile Kastamonu ve Karabük`ün kuzeyi), Orta ve Doğu Karadeniz`in iç kesimleri ile Sakarya, Bitlis, Muş, Bingöl, Erzincan, Tunceli, Hakkari, Şırnak ve Ağrı ile Batman ve Siirt`in yükseklerinde kuvvetli (10-20 cm ) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır”

2 BÖLGE İÇİN `KUVVETLİ FIRTINA` UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ayrıca yurdun Orta Karadeniz ve Akdeniz bölgelerinde kuvvetli fırtına beklendiğini duyurdu. Meteoroloji`den yapılan açıklamada Orta Karadeniz`de rüzgarın salı günü sabah saatlerinden sonra fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca rüzgarın Doğu Akdeniz`de yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli fırtına şeklinde esmesinin beklendiği bildirildi. Meteoroloji`den yapılan açıklama şöyle: “Orta Karadeniz`de rüzgarın salı günü sabah saatlerinden sonra batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 kms) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Batı Akdeniz`de bugün akşam saatlerinden sonra, yarın sabah saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz`de rüzgarın; batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 kms) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 ( 90 kms) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın salı akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor” DHA

Yayınlanma Tarihi:14:21,