Sözcü Plus Giriş

Dolmuş ‘isyanı’

Bir yolcunun metrobüs şoförüne şemsiye ile vurmasının ardından meydana gelen kazadan sonra gözler İstanbul'daki toplu taşıma sorununa çevrildi. Sözcü WhatsApp İhbar Hattı'na toplu taşıma sorunları ile ilgili her gün onlarca mesaj geliyor. İhbar Hattını Bağcılar'dan arayan vatandaşlar "ne olur sesimizi duyun" diyor.

Turgut ERAT
09:32 -

Okurlar 0549 907 27 99 numaralı ihbar hattına gönderdikleri mesajlarda ” İyi günler. Bağcılar  HT1 otobüsünde  her sabah çektiğimiz çile bitmiyor. Bugün çok daha kalabalıktı. Hatta bir genç kalabalıktan bunalıp bayıldı” diyor.  Olay anında fotoğraf ve video çeken yolcular “1 otobüse 3 otobüslük yolcu alıyorlar” diye isyan ediyor.

“OKULA YETİŞEMİYORUM”

Aynı otobüsteki bir öğrenci ise kalabalık ve trafik yoğunluğundan dolayı okula yetişemediğini söylüyor. ” Otobüste bir adam bayıldı. Trafiğin ortasında bayılan genci apar topar indirdiler. Belediye yetkilileri bu hatı tanımıyor. İnsan yığını gibi bindiriyorlar otobüse. Ezilme tehlikesiyle karşı karşıya kaldık. Sesimizi duyurun lütfen. Otobüste hastalar, çocuklar, öğrenciler var. Ben de bir öğrenciyim. Okula yetişmek zorundayım fakat otobüs  HT1 otobüsü ve saate bir geçiyor. Yetkililer bizi takmiyor. Bu rezilliği  kamoyuna  duyurun. İnsafa  gelirlerse  o bölgede  en çok işlenen hat bu otobüs.”

Son güncelleme: 09:33 30.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more