Sözcü Plus Giriş

Metroda intihar eden kadının çantasından tahlil evrakları çıktı

41 yaşındaki kadın dün metroda trenin önüne atlayarak canına kıydı. Çantasında tahlil evrakları bulunan kadının kötü bir haber nedeniyle intihar etmiş olabileceği sanılıyor. Ailesi olayın şokunu yaşarken kadının kardeşi ise “Doktora gitti, ne öğrendi bilmiyoruz” dedi.

08:40 -
Metroda intihar eden kadının çantasından tahlil evrakları çıktı

İstanbul'da Kadıköy-Kartal metro hattının Kozyatağı İstasyonu, dün korkunç anlara tanıklık etti. Saat 12.30 sıralarında istasyonda bekleyen 2 çocuk annesi Nihayet K. (41) adlı kadın, tren istasyona yanaştığı sırada kendini raylara attı. Trenin altında kalan Kalkan, olay yerinde feci şekilde can verdi. Polis ekipleri istasyonda güvenlik önlemleri aldı, seferler Kadıköy-Kartal yönünde tek taraflı olarak durduruldu. Teknik bir arıza nedeniyle seferlerin durdurulduğu anonsu yapıldı. Kalkan'ın cenazesi olay yeri ekibi ve savcının incelemesinin ardından metrodan çıkarıldı. Seferler 2.5 saat sonra yeniden başladı.

TAHLİL EVRAKLARI BULUNDU

Çekmeköy'de oturduğu öğrenilen Nihayet K.'nın intiharıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Habertürk’ün haberine göre; Kalkan'ın, çantasında tahlillerle ilgili evrakların bulunduğu öne sürüldü. Polis, 2 çocuk annesi genç kadının tahlillerden çıkan ‘kötü' bir sonuç nedeniyle canına kıymış olabileceği üzerinde duruyor.

“DOKTORDA NE ÖĞRENDİ BİLMİYORUZ”

Nihayet K.'nın eşi, cenazenin kaldırıldığı Bostancı'daki Fatih Sultan Mehmet Hastanesi'ne koştu. Yetkililerden bilgi almaya çalışan K.'nın yakınları, “Ne olduğunu bilmiyoruz. Söyleyecek bir şey yok” demekle yetindi. K.'nın İzmir'de yaşayan kız kardeşi Songül K. da acı haberi alır almaz İstanbul'a doğru yola çıktı. Songül K., ablasının bir süredir tedavi gördüğünü ancak kanser olmadığını söyleyip şöyle devam etti: “Ablam sanıyorum bugün doktora gitmiş. Ama ne öğrendi bilmiyoruz. Eklem romatizması vardı, sık sık kontrollere giderdi. Evliliğiyle ilgili sorunu yoktu. En son 1 hafta önce aradı beni. Hastalığıyla ilgili tedavisinin devam ettiğini söyledi. Neşeliydi, gülerek konuşuyordu. Ancak Psikolojisi bozulmuş olabilir. Bize hiç yansıtmadı. Kanser tedavisi gibi bir şey yoktu. İntiharı, anlık bir şey diye düşünüyorum.”

 

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more