MHP'den Çağrı Heyeti'ne 'kurultay tarihi' yanıtı: 10 Temmuz'da Ankara Arena'da

MHP'den Çağrı Heyeti'ne 'kurultay tarihi' yanıtı: 10 Temmuz'da Ankara Arena'da

MHP'den Çağrı Heyeti'ne 'kurultay tarihi' yanıtı: 10 Temmuz'da Ankara Arena'da

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Çağrı Heyeti'nin 19 Haziran'da kurultay kararı alınmasının ardından yaptığı açıklamada, "Son söz MHP'nin seçimli tüzük değişimli ve organlarının da değişeceği büyük kurultayını 10 Temmuz 2016 tarihi itibariyle Ankara Arena'da ve aziz milletimizin huzurunda yapma kararına varmış olmasıdır. İlgililer tarafında 19'unda böyle bir karar alındıysa MHP Genel Başkanı başta olmak üzere MHP MYK üyeleri ve mensupları, 19'unda yapacaklarını söyledikleri kurultaya katılmayacaktır" dedi.
'BÜYÜK KURULTAY 10 TEMMUZ TARİHİNDE ANKARA ARENA'DA'
Çağrı Heyeti'nin açıkladığı kurultay tarihine karşılık MHP Genel Merkezi'nden ilk yanıt MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın'dan geldi. MHP'de olağanüstü kurultay tarihinin 10 Temmuz olduğunu vurgulayan Yalçın, "Alınan kararlar gereği Sayın Genel Başkan'ımızın tüzüğün 63'üncü maddesinden hareketle 24 Mayıs tarihinde almış olduğu olağanüstü kongreye gitme kararını benimsemiş ve onaylamıştır. Bugün yaptığımız genel başkanımızın aldığı kararın MYK tarafından da benimsenmiş olması ve son söz olarak MHP'nin seçimli tüzük değişimli ve organlarının da değişeceği büyük kurultayını 10 Temmuz 2016 tarihi itibariyle Ankara Arena'da ve aziz milletimizin huzurunda yapma kararına varmış olmasıdır. MHP'ye yakışır güzel bir büyük kongreyi yapacağız. MYK kararlarının sonucu budur" ifadelerini kullandı.
'İLGİLİ ARKADAŞLAR SAMİMİYSE 10 TEMMUZ KARARINI BENİMSEMİŞ OLMAKLA PROBLEMİ ÇÖZER'
Çağrı Heyeti tarafından kurultayla ilgili açıklanan 19 Temmuz gününde yapılacak olası kurultaya katılmayacaklarını duyuran MHP'li Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü: "İlgililer tarafında 19'unda böyle bir karar alındıysa MHP Genel Başkanı başta olmak üzere MHP MYK üyeleri ve mensupları, 19'unda yapacaklarını söyledikleri kurultaya katılmayacaktır. Bunu buradan aleni olarak ilan ediyorum. Biz daha önce 24 Mayıs'ta bu kararı aldık. Bütün bu açılımlar yapılmışken, tekrar başka bir tarih aramanın farklı bir kasta hizmet ettiği kanaatindeyiz. Kongre tarihimiz bellidir. Farklı bir yol aramaya gerek yok. Eğer ilgili arkadaşlar samimiyse genel merkezimizin 10 Temmuz tarihli kararını benimsemiş olmakla bütün problemi çözüyor olurlardı."

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...