MHP`li Vural: Çözüm süreci dedikleri PKK`dan şehir ve insanları kaçırmak

MHP`li Vural: Çözüm süreci dedikleri PKK`dan şehir ve insanları kaçırmak

MHP`li Vural: Çözüm süreci dedikleri PKK`dan şehir ve insanları kaçırmak

 Nursima KESKiN ANKARA, (DHA) – MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Hakkari ve Şırnak`ın Yüksekova ve Cizre`ye taşınmasıyla ilgili "Sınırları çizmeye başlıyorlar. Yani çözüm süreci dedikleri bunlar. PKK`dan şehir ve insanları kaçırmak çözüm" dedi.

MHP`li Vural, TBMM`de düzenlediği basın toplantısında 22 Temmuz`dan beri 103 emniyet görevlisi, 131 asker ve 5 köy korucusunun şehit olduğunu bildirdi. Çözüm süreci içinde memleketin getirildiği noktanın ibretlik olduğunu söyleyen Vural, "Asker ve polisimiz yine, yanlış bir çözüm politikasının acı hedefi haline dönüştürülmüştür. Bu terör örgütü betonarme tünelleri döşerken, bomba düzenekleri yerleştirirken devleti yönetenler ne yapıyordu? Bu süreçte sorumlu olanlarla ilgili bir soruşturma açıldı mı? Askerim ve polisim bu ilçeleri pisletenler ve pisletmesine göz yumanlara rağmen bu mücadeleyi sürdürüyor" diye konuştu.

"BUNLAR TERÖR ÖRGÜTÜNÜ MEŞRULAŞTIRMAK İSTEMEKTEDİR"

MHP`li Oktay Vural, haklarında soruşturma başlatılan akademisyenlerle ilgili şunları söyledi: "Alenen devletimizin terör örgütüne karşı yürüttüğü mücadeleyi akamete uğratmak için kıyım katliam gibi nitelendirmelerle bu güvenlik güçleri suçlanıyor. Bu akademisyen geçinenler şehit olan güvenlik güçlerimizi suçlayacak noktaya geliyor. PKK`nın zulmünü görmeyenler, çözüm sürecini destekleyenler bugün güya bir bildiriyle düşünce ve ifade özgürlüğünü kullanıyorlarmış. Terör örgütünün görmeyip de şehit olan güvenlik güçlerini katliam yapmakla suçlayanların düşünce ve ifade özgürlüğünden bahsedilemez. Demokrasiye darbe vurmak isteyen terör örgütünü meşrulaştırmak istemektedir bunlar. Bu suç isnatıdır. Kimi çevrelerden ana muhalefetten destek veriyorlarmış. O bildiriye verilen destek terörle mücadele edenlerin önüne hendek koymak, bomba piminin çekilmesini tetiklemek demektir. Bu bildirinin düşünce ve ifade hürriyetiyle zerre kadar alakası yoktur. Bu milleti devleti parçalamak düşünce ifade hürriyeti. Vicdansızlar hangi delille bunu söyleyebiliyorsunuz? Bu mücadele bir demokrasi mücadelesidir? CHP`nin 17 Ocak`ta kurultayı oluyor. Yani CHP`nin bildirgesiyle bu suça ortak olmayacağız diyenlere açıkça destek olunuyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün reddettiği Kürdistan meselesini bugün onun kurduğu parti Kürt sorunu diye kabul ediyorsa CHP`yi yönetenlerinde herhalde ona oy veren ve sevenlerin bir soru sorması gerekiyor"

"SINIRLARI ÇİZMEYE BAŞLIYORLAR"

Başbakan Ahmet Davutoğlu`un Hakkari ve Şırnak il merkezlerinin Yüksekova ve Cizre`ye kaydırılmasıyla ilgili açıklamalarına değinen Vural, "Daha önce Süleyman Şah türbesini bir gecede sınırımıza yakın bir yere nakleden AKP hükümeti bu seferde aynı işlemi Türkiye sınırları içinde yapacak. Zihniyete bakın? Ne oldu oradan sonra nereye taşıyacaksınız daha güvenli olması için. Sınırları çizmeye başlıyorlar. Böylesine bir irade Türkiye`nin her noktasında huzur ve güvenliğini temin edemeyen bir iradenin ifadesidir. Yani çözüm süreci dedikleri bunlar. PKK`dan şehir ve insanları kaçırmak çözüm. Burada daha iyi hizmet olabileceğini iddia ediyor. Güvenlik nedeniyle başka yere taşımak bir zafiyet iradesidir. Orada yaşayan insan insan değil mi? İster Hakkari ister Şırnak orada yaşayan her insanımız aziz devletimizin sağlayacağı güven ve huzur ortamı içinde yaşamalı ve yaşatılmalıdır. Daha iyi hizmet için taşınacakmış" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...