MHP’nin milletvekili adayı FETÖ’den tutuklandı

Geçen yıl 1 Kasım seçimlerinde MHP'den Antalya Milletvekili adayı olan Serik eski İlçe Başkanı avukat Mehmet Cüneyt Güzel'in de aralarında bulunduğu 5 şüpheli, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandı.

MHP’nin milletvekili adayı FETÖ’den tutuklandı

Antalya’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında geçen hafta gözaltına alınan 22 şüpheli Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. FETÖ üyelerinin ‘ByLock’ haberleşme programını kullandıkları öne sürülen 2’si kadın 22 şüpheliden 20’si tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine gönderildi.
Aralarında 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kanun hükmündeki kararname ile kapatılan dernekler arasında yer alan Antalya Kural Hukukçular Derneği’nin (Kural-Der)ilk kurucu başkanı olan, geçen yıl 1 Kasım seçiminde MHP’den 8’inci sıradan Antalya Milletvekili adayı olan avukat Mehmet Cüneyt Güzel’in de bulunduğu 5 şüphelinin tutuklanmasına karar verildi. Tutuklanan şüpheliler, dün gece cezaevine gönderildi. MHP Serik eski İlçe Başkanı olan avukat Mehmet Cüneyt Güzel’in yakınları, tutuklama kararına tepki gösterdi. Güzel’in yakınları, adliyeden gözyaşları içinde ayrıldı.
Mehmet Cüneyt Güzel’den bir gün önce de MHP’nin Döşemealtı eski İlçe Başkanı avukat Mahmut Akar da FETÖ’den tutuklanmıştı. MHP’nin Konyaaltı İlçe Başkanı Ersan Satılmış da avukatlara yönelik ilk FETÖ operasyonunda tutuklanmış, ardından da yapılan itiraz üzerine adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

HAVALİMANINDA GÖZALTINA ALINDI

Diğer yandan Antalya Barosu avukatlarından Hasan Biçer de Almanya dönüşü, Antalya Havalimanı’nda FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Biçer, gözaltına alındıktan sonra Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...