Midyat şehitleri törenle uğurlandı

Mardin'in Midyat İlçesi'de PKK'lı teröristlerin Anıtlı Jandarma Karakolu'na bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan karakol komutan yardımcısı Astsubay Üstçavuş Salih Yıldırım ile geçici köy korucuları Tahsin Demir ve Şehmus Boru, Mardin'de düzenlenen törenle toprağa verilmek üzere memleketlerine uğurlandı.

Midyat şehitleri törenle uğurlandı

Midyat’ın Anıtlı Köyü’nde bulunan Anıtlı Jandarma Karakolu’na dün gece PKK’lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan karakol komutan yardımcısı Astsubay Üstçavuş Salih Yıldırım ile geçici köy korucuları Tahsin Demir ve Şehmus Boru için bugün Mardin 70’inci Mekanize Tugay Komutanlığı Selen Kışlası’nda uğurlama töreni düzenlendi.

Foto: DHA

Foto: DHA

Törene Vali Ömer Faruk Koçak, Diyarbakır 7’nci  Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan, İl Jandarma Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan,  Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel ile sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yanı sıra şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

sehitlerŞehitlerin naaşı başına silah arkadaşları adına konuşma yapan Hava Savunma Yarbay Kubilay Karadeniz, terör örgütünün çirkin yüzünü bir kez daha gösterdiğini kaydederek, bölücü  örgütünün, huzur ve güven ortamını bozmak ve halk üzerinde korku yaratmak maksadıyla çukur kazıp, güvenlik güçlerine sinsice saldırmaya devam ettiğini söyledi.

Foto: DHA

Foto: DHA

Yarbay Kubilay Karadeniz, güvenlik güçlerinin artan azimle görevlerini yapmaya devam edeceğini belirterek, “Teröristler masum insanları ve beşikteki bebekleri dahi öldürerek kirli yüzünü tekrar gösterdi. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak, terör örgütünün amacına ulaşmasını engellemek ve kanun hakimiyetini sağlamak maksadıyla görevlerimizi artan azim ve kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Foto: DHA

Foto: DHA

Tören alanında bulunan şehit yakınları tören boyunca gözyaşlarını tutamayarak Kürtçe ağıtlar yaktı, Mardin Valisi Koçak ile Kolordu Komutanı  Korgeneral Yılmaz, şehit yakınlarını teselli etmeye çalıştı.

Foto: DHA

Foto: DHA

Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Çoşkun’un yaptığı duanın ardından şehitlerin silah arkadaşları ve vatandaşlardan alınan helalliğin ardından şehit Şehit Astsubay Salih Yıldırım’ın cenazesi memleketi Tokat’a, şehit korucuların cenazeleri ise köylerinde toprağa verilmek üzere Midyat’a gönderildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...