Midyat`ta kolej öğrencilerinden köy okuluna giysi yardımı

Midyat`ta kolej öğrencilerinden köy okuluna giysi yardımı

Midyat`ta kolej öğrencilerinden köy okuluna giysi yardımı

Mehmet Halis İŞMİDYAT (Mardin), (DHA) – MARDİN`in Midyat İlçesi`ndeki Medeniyet Koleji öğrencileri, `kardeş okul` seçtikleri Ortaca Köyü İlkokulu’nda okuyan yardıma muhtaç öğrencilere kıyafet, oyuncak ve kırtasiye yardımı yaptı.
Midyat Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Medeniyet Koleji öğrencileri ve yöneticileri, `Medeniyetin Yardım Eli` adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında, evde hazırladıkları yiyecekleri okulda düzenledikleri kermeste satarak para topladı. Buradan elde edilen paralarla satılan alınan kıyafet, oyuncak ve kırtasiye malzemelerinin olduğu koliler, Ortaca Köyü İlkokulu`nda okuyan muhtaç durumdaki öğrencilere dağıtıldı. Yardım malzemelerinin dağıtım törenine Midyat İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay, Medeniyet Koleji Ortaokul Müdürü Orhan Demir, Rehber Öğretmen Bahar Noyan, Ortaca Köyü İlkokul Müdürü Hüseyin Deniz ve iki okulun öğrencileri katıldı.
Midyat İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay, hazırladıkları sorumluluk projesi kapsamında alınan giysileri Ortaca Köyü İlkokulu`nda, muhtaç durumdaki öğrencilere dağıttıklarını belirterek, "Bu projeden dolayı öncelikle okul yönetimimizi ve bu projede aktif olarak görev alan öğrencilerimizi de canı gönülden kutluyorum. Zira hayır yapmak, yardım yapmak da bir eğitim işidir ve çocukluktan gelen bir alışkanlıkla olursa daha kalıcı olur" dedi.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...