Milli Savunma Bakanlığında bir ilk

Genelkurmay Başkanlığı'nın birçok yetkisinin Milli Savunma Bakanlığı'na devredilmesi, bakanlığın merdivenlerine bile yansıdı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Amerikalı mevkidaşını bakanlık kapısında 'tören kıtası' eşliğinde karşıladı. Konuk bakanın gelişinde objektiflere 'bol askerli' kare takıldı.

Milli Savunma Bakanlığında bir ilk

Ankara’da bugün kritik bir buluşma gerçekleşiyor. Suriye ve Irak’taki gelişmelerden, FETÖ lideri Gülen’in iadesine kadar pek çok konuda Ankara ile gerilim yaşayan ABD’nin Savunma Bakanı Ash Carter Ankara’yı ziyaret ediyor.
Carter’ın ziyaretinde, 15 Temmuz darbe girişimi ve ardından ilan edilen olağanüstü halin somut sonucu olarak bir de ilk yaşandı.

FOTO:DHA -

FOTO:DHA –

TÖREN KITASI DETAYI

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Amerikalı mevkidaşını bakanlık kapısında tören kıtası eşliğinde karşıladı.  Bu görüntü, 15 Temmuz sonrası ilan edilen olağanüstü hal kapsamında, Genelkurmay Başkanlığı’nın pekçok yetkisinin Milli Savunma Bakanlığı’na devredilmesinden sonra da bir “ilk” olarak tarihe geçti.  Genelkurmay Başkanlığı’nda tören kıtasıyla yapılan karşılamalar, daha önce Milli Savunma Bakanlığı’nda görülmezdi.  Şimdi Genelkurmay’dan daha yetkili konuma gelen Milli Savunma Bakanı Işık, bunu ABD Savunma Bakanı Carter’a yaptığı karşılama ile de kamuoyuyla paylaşmış oldu.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...