Sözcü Plus Giriş

Müezzinoğlu: 335 bin eve çatkapı ziyaret (2)

Müezzinoğlu: 335 bin eve çatkapı ziyaret (2)

Güncellenme: 15:12, 20/02/2016
Müezzinoğlu: 335 bin eve çatkapı ziyaret (2)

EVLİLİK YILDÖNÜMÜNDE AĞAÇ DİKTİ
Sağlık Bakanlığı`nın 81 il yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen yıllık değerlendirme toplantısının açılışını yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, eşi Faize Müezzinoğlu ile birlikte Expo 2016 Antalya alanını ziyaret etti. 23 Nisan`da açılışı yapılacak `Çiçek ve Ocuk` temasıyla botanik dalında düzenlenecek Expo 2016 Antalya`nın Aksu İlçesi`ndeki 1121 dekar büklüğündeki alanında Bakan Müezzinoğlu, 20 Şubat`ın eşiyle evlilik yıldönümü olması nedeniyle fidan dikti. Buggy ile sergi alanını gezen Müezzinoğlu, seyir tepesinden bölgeyi izledikten sonra eşiyle birlikte, Bursa`dan getirilen 415 yıllık zeytin ağacını dikti. Zeytin ağacına isim tabelasını çakan ve ardından can suyu veren Müezzinoğlu, 39 yıldır evli olduklarını belirterek, "39 kürek atmam lazım" dedi. Eşine evlilik yıldönümü hediyesinin zeytin ağacı olduğunu belirten Müezzinoğlu, "41 kere maşallah" dedi.
Doğayı korumak, doğanın hak ve hukukunu gözetmenin, doğal zenginlikleri tahrip eden değil, artırabilen bir anlayışın güzel örneğini EXPO alanında gördüklerini belirten Müezzinoğlu, şöyle konuştu:
"Çevre sağlıklıyken bireyin de sağlık olması için kötü alışkanlıklardan, tütün, tütünü ürün, alkolizm uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmak, sağlık beslenmek ve hareketli yaşam. Bütün bunları yaptığımızda zeytin ağacı gibi uzun ömürlü olmak, sağlıklı olmak, bir taraftanda insana ve insanlığa faydalı olmanın altyapısını oluşturuyoruz. Sağlıklı bir insan hem kendisi için hem sevdikleri için hem ülkesi için anlamlı ve değerlidir."
GENÇLERİ ZİYARET ETTİ
Bakan Müezzinoğlu, buradan da Delphin İmperial Hotel`de Ak Parti Gençlik Kolları`nın toplantısına katıldı. AK Parti olarak en önemli dinamiklerin başında gençlerin geldiğini belirten Müezzinoğlu, "Kurucu liderimiz ve Cumhurbaşkanımız`ın en önemsediği konu gençlerimiz ve kadınlarımızdır. Gelecek adına en önemli dinamiği üstlenmesi gereken salon bu salondur. Kızlarımızla gençlerimizle bu ülkenin yarınlarına sahip çıkma sorumluluğunuz göreviniz var" diye konuştu.

DHA