Muş’ta Fethullah Gülen’e temsili idam

Muş’ta, darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar Fethullah Gülen'in maketini darağacında iple asarak temsili olarak idam etti.

Muş’ta Fethullah Gülen’e temsili idam

Muş'ta bir grup askerin darbe girişimine tepki gösteren binlerce vatandaş hükümete ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermeye devam ediyor. İlk olarak belediye meydanında toplanan vatandaşlar, Valilik önüne kadar yürüdü. Burada Muş Sivil Toplum Platformu ve Memur Sen tarafından organize edilen programla devam etti. Alanı dolduran yüzlerce vatandaş terör örgütlerine sloganlarla tepki gösterdi.

Saatlerce alanda sloganlar eşliğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek veren vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) lideri Fetullah Gülen'in maketini alana getirdi. Burada darağacına getirilen ve İsrail ile ABD bayraklarının yer aldığı Gülen'in maketi geri sayım ile idam ettirildi. Vatandaşlar ‘idam istiyoruz' diye sloganlar atarak ıslık çalıp seslerini duyurmaya çalıştılar. Alanı hınca hınç dolduran vatandaşlar sabah saatlerine kadar demokrasi nöbeti için beklemeye başladılar.

İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...