Mustafa Altıoklar’ın diploması sorulacak

Ünlü yönetmen Mustafa Altıoklar'ın tıp mezunu olup olmadığı Cerrahpaşa'ya sorulacak.

Mustafa Altıoklar’ın diploması sorulacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Narsistik kişilik bozukluğu” diyen yönetmen Mustafa Altıoklar hakkında açılan 100 bin TL’lik manevi tazminat davasının bugünkü duruşmasına mahkemenin “soru kararı” damgasını vurdu. Altıoklar’ın avukatı müvekkilinin bir tıp doktoru olduğunu söylemiş ve “hakaret etmediğini, teşhiste bulunduğunu” savunmuştu. Mahkeme bunun üzerine Altıoklar’ın “tıp diplomasının gerçek olup olmadığının” sorulmasını istedi.

FOTO:Cihan/Arşiv – Mustafa Altıoklar’ın “tıp doktoru olup olmadığı” Cerrahpaşa’ya sorulacak.

Bakırköy 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davaya, davacı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı temsilen Avukat Hatice Özay, davalı Mustafa Altıoklar’ı temsilen de Nadide Aydın Şengezer katıldılar. Davalı Altıoklar’ın, katıldığı televizyon programında müvekkili Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiğini belirten Avukat Hatice Özay, açtıkları bu tazminat davasının kabul edilmesini istedi.

“O SÖZLERİ BİR TIP DOKTORU OLARAK SÖYLEDİ”

Mustafa Altıoklar’ın Avukatı Nadide Aydın Şengezer ise, müvekkilinin 1984 yılında Cerahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olduğunu, televizyonda sarf ettiği davaya konu sözlerini bir tıp doktoru olarak sarf ettiğini, tıp alanında eğitim gördüğü kurumlara yazı yazılmasını istedi.

Mustafa Altıoklar’ın İstanbul Üniversitesi Cerahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olup olmadığının bu fakülteye sorulmasına karar veren mahkeme, Türk Tabipler Birliği’ne de yazı yazarak, Altıoklar’ın tıp doktoru olarak hangi tarihler arasında görev yaptığının bildirilmesini isteyerek duruşmayı erteledi.

MUSTAFA ALTIOKLAR ERDOĞAN İÇİN NE DEMİŞTİ?

Ünlü yönetmen Mustafa Altıoklar 2013 yılında katıldığı Cnn Türk’teki Aykırı Sorular programında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan için “Narsistik kişilik bozukluğu” olduğunu söyleyerek “Kendisine rapor vermek lazım 46 raporu” ifadelerini kullanmıştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...