Nemrut Kayak Merkezi kayakseverleri bekliyor

Nemrut Kayak Merkezi kayakseverleri bekliyor

Nemrut Kayak Merkezi kayakseverleri bekliyor

Fettah YEŞİLYAPRAKTATVAN (Bitlis), (DHA) – BİTLİS`in Tatvan İlçesi`nde 2004 yılında açılışı yapılan 2 bin 550 metre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun pistleri arasında gösterilen Nemrut Kayak Merkezi, yoğun kar yağışının ardından ziyaretçilerin uğrak mekanı haline geldi. Bitlis Valisi, Ahmet Çınar, "Gündemimiz terör olmaktan çıkıp turizm olmaya döndüğü an buraya dünyanın her yerinden turistler kayak yapmak üzere gelecekler" dedi.
Bitlis ve çevresinde etkili olan yoğun kar yağışı ulaşımı aksatıp, hayatı olumsuz yönde etkilerken, Tatvan İlçesi`nde bulunan Nemrut Kayak Merkezi, profesyonel, amatör ve ilk kez kaymak isteyenlerle dolup taşıyor. 2 bin 550 metre pist uzunluğuna sahip olan Van Gölü manzaralı Namrut Kayak Merkezi`ne gelen kayak severler, saatlerce Türkiye`nin en uzun pistlerinden biri olan Nemrut`ta kaymanın kefini yaşıyor.
Bitlis Valisi Ahmet Çınar, Bitlis’te 3 kayak merkezinin bulunduğunu, bunlardan birinin şehir merkezinde, ancak burasının dik olması nedeniyle profesyoneller için uygun olduğunu, ikincisinin Bitlis-Tatvan yolundaki Rahva`da bulunduğunu buranının da orta seviyede kayak yapmayı bilenlere, üçüncü kayak merkeznin ise Nemrut Kayak Merkezi olduğunu belirtti. Bu kayak merkezinin en acemisinden en ustasına kadar herkes için uygun bir zemini bulunduğunu ifade eden Vali Çınar şunları söyledi:
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...