Sözcü Plus Giriş

Nişanı atan damada ‘cinsel istismardan’ 19 yıl hapis cezası

Edirne'de 15 yaşındaki M.D. ile yaptığı nişanı atan 20 yaşındaki C.A., ailenin şikayeti üzerine açılan davada küçük yaşta kızla cinsel ilişkiye girmek ve hürriyeti tahdit suçundan 19 yıl 9 ay hapis cezası aldı.

null
Güncellenme: 18:27, 17/11/2016
Nişanı atan damada ‘cinsel istismardan’ 19 yıl hapis cezası

Edirne’de yaşayan C.A., sevgilisi olan M.D. ile geçen yıl Temmuz ve Ağustos aylarında ailelerinin evlenmelerine rıza göstermesi için cinsel ilişkiye girdi. Daha sonra aileler, C.A. ve M.D. için nişan yaparken aralarında tartışma çıktı. Tartışma sonrası C.A. nişan atınca M.D. ve ailesi Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Şüpheli C.A. ve annesi F.A. hakkında Edirne 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın karar duruşmasına askerde olan şüpheli C.A. katılmazken, annesi F.A. ile avukatları İbrahim Karakoç, M.D.’nin avukatı Melike Özbey katıldı.

İLGİLİ HABERİğrenç olay! Kediye tecavüz ettilerİğrenç olay! Kediye tecavüz ettiler

Şüpheli C.A.’nın avukatı İbrahim Karakoç, M.D.’nin nişan merasiminin yarıda kalmasına kızarak şikayetçi olduğunu ifade ederek, “Mağdurun beyanları çelişkilidir. Nişan merasimi yarıda bırakılarak öfkeyle gelip şikayetçi olduğu anlaşılmaktadır. Bu nedenle mağdurun olmayan bir suçu öfkeyle daha önce kazara kaybettiği ‘kızlığı’ ile ilgili savunma geliştirmek maksadıyla isnat ettiği kanaatindeyiz” dedi.

İLGİLİ HABEROkul müdür yardımcısına cinsel taciz suçlamasıOkul müdür yardımcısına cinsel taciz suçlaması

19 YILA MAHKUM OLDU

Duruşmaya ara veren Edirne 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, C.A.’ya suç tarihinde 15 yaşından küçük olan M.D.’ye yönelik ‘rızası ile cinsel istismarda bulunmak’ ve ‘hürriyeti tahdit’ suçlarından toplam 19 yıl 9 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Yardım ve yataklıkla suçlanan annesi F.A., ise mahkemeden beraat etti.

İLGİLİ HABERYüzlerce kadını dolandırdı, 'İçine cin kaçmış' deyip cinsel istismarda bulunduYüzlerce kadını dolandırdı, ‘İçine cin kaçmış’ deyip cinsel istismarda bulundu

DHA

Yayınlanma Tarihi:16:47,